Німецькі органи безпеки припускають, що три гілки "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2" у Балтійському морі можуть назавжди стати непридатними для використання після ймовірних актів саботажу.

Про це повідомляє Tagesspiegel.

Як пише видання, якщо поломку не вдасться усунути найближчим часом, солона вода потрапить в трубопровід і роз'їсть його.

Інформацію про те, що газопровід може назавжди вийти з ладу підтверджує News.sky.com.

Як пише видання, професор Джоан Кординер з Університету Шеффілда припустила, що витік міг стати тільки результатом "раптового удару, що перерізав трубу".

Вона додала: "Труби не дають катастрофічний витік раптово. Зазвичай нормальні витоки через корозію починаються з малого і з часом накопичуються. Тому такий раптовий великий витік міг статися тільки в результаті раптового удару, що розрізає трубу".

"По ширині бульбашок ми можемо бачити, що витік був раптовим і дуже великим, що відповідає повному розрізу великої труби, а не звичайній корозії, яку ми спостерігали б в процесі експлуатації. Це або сильний вибух, або раптова фізична травма, яка навстіж розірвала трубу. Розслідування дасть відповіді", - йдеться в матеріалі.

Разом з тим органи безпеки Німеччини та іноземна таємна служба BND припускають умисну диверсію. Спеціальна комісія підозрює, що акт саботажу могла влаштувати Росія, але її мотив поки не зрозумілий.

За однією з гіпотез, водолази могли закласти вибухівку у двох трубах  "Північного потоку-1" і в одній з двох труб "Північного потоку-2", який так і не запрацював.

Німеччина намагається додатково проаналізувати ситуацію з урядами Данії та Швеції, але провести відповідні пошуки на глибині 70-80 м вкрай складно. Данська сторона заявила, що розслідування в морі через фактор безпеки може бути здійснено тільки через тиждень-два.

Витік газу:

26 вересня 2022 року компанія-оператор Nord Stream заявила про те, що пропускна здатність в обох нитках газопроводу "Північний потік" впала до нуля через різке зниження тиску. 

Вночі тиск впав і в трубопроводі "Північний потік-2", що йде вздовж "Північного потоку" по дну Балтійського моря.

У заяві компанії-оператора Nord Stream 2 AG говориться, що причиною неполадки стала діра в трубі. 

НП сталася в данський виключній економічній зоні на південний схід від острова Борнхольм. 

27 вересня з'явилася інформація про те, що в районі "Північного потоку" пролунали вибухи.

28 вересня лідери західних країн зробили емоційну заяву по "Північному потоку". Того ж дня заяву по "Північному потоку" зробили й в ЄС.