Німецький уряд видав візу російському шпигуну, попри всі попередження відповідних служб.

Підозрюваному у шпигунстві на користь Росії німецький уряд видав візу на в'їзд до Німеччини. Це рішення було ухвалене, незважаючи на заперечення Федерального відомства із захисту конституції (BfV) та попередження розвідслужби іншої країни. Про це повідомляє видання Der Spiegel у п'ятницю, 7 жовтня.

За інформацією видання, громадянин РФ, якого спецслужби вважають агентом російської розвідки, спочатку отримав відмову на надання візи. Однак Росія на переговорах про акредитацію співробітників посольства Німеччини порушила питання видачі візи цьому громадянину та вимагала вирішити питання позитивно.

У результаті росіянин подав нову заяву у серпні, і цього разу візу йому видали, проігнорувавши попередження розвідки.

Цей випадок призвів до початку внутрішнього розслідування, яке встановило, що попередження BfV було проігноровано через помилку чиновника. У результаті помилку з видачею візи в уряді визнали, а візу відкликали.

Німеччина "досить м'яко" ставиться до виявлених російських шпигунів, зазначає видання. За інформацією ЗМІ, німецький уряд вислав багато співробітників спецслужб РФ, які працювали під дипломатичним прикриттям.

За оцінками західних спецслужб, у жодній іншій європейській країні не діє стільки російських агентів, які маскуються під дипломатів, як у Німеччині, додає видання. У ЗМІ додають, що на думку фахівців, у країні на сьогоднішній день залишилося ще не менше сотні російських шпигунів.