Нинішня стратегічна концепція НАТО була прийнята в 2010 році, тепер її пора змінити, заявили в НАТО.

На майбутньому саміті НАТО почнуть працювати над новою стратегічною концепцією Альянсу. Про це сказано в матеріалах до зустрічі, опублікованих в п'ятницю, 11 червня.

"Нинішня стратегічна концепція НАТО була узгоджена в 2010 році і добре послужила НАТО. Проте, за останнє десятиліття світ докорінно змінився. Саме тому настав час адаптувати НАТО до все більш конкурентної і непередбачуваної ситуації в сфері безпеки", - сказано в документах.

Лідери країн НАТО повернуться до генсека з офіційним проханням керувати процесом розробки наступної стратегічної концепції альянсу.

"Вона буде враховувати значну військову та політичну адаптацію НАТО з 2014 року і визнає нові реалії. Концепція також надасть можливість підтвердити відданість спільним цінностям і намітити загальний курс на майбутнє", - говорять матеріали.

Зазначається, що лідери країн НАТО проводять зустріч у Брюсселі ву вирішальний момент для Альянсу і для колективної безпеки.

"В епоху геополітичної конкуренції союзники активізують свою діяльність у відповідь на виклики сьогоднішнього і завтрашнього дня. До них належать модель агресивної поведінки Росії; тероризм; кібернапади і руйнівні технології; підйом Китаю, і наслідки зміни клімату для безпеки", - сказано в документах.

"Жодна країна або континент не можуть впоратися з цими викликами самотужки. У більш непередбачуваному і конкурентному світі трансатлантична єдність і солідарність життєво важливі для забезпечення оборони і безпеки союзників із НАТО. Зараз з'явилася унікальна можливість зміцнити зв'язок між Європою і Північною Америкою і підготувати НАТО до майбутнього. Ось чому ініціатива "НАТО-2030", спрямована на продовження адаптації Альянсу, займає центральне місце на зустрічі у верхах", - йдеться в матеріалах.

"У рамках "НАТО-2030" союзники будуть прагнути до поглиблення політичних консультацій, зміцнення стримування і оборони, а також до підвищення стійкості. Крім того, вони вживуть заходів, щоб посилити технологічну перевагу НАТО, підтримати заснований на правилах міжнародний порядок, активізувати підготовку партнерів, боротися зі зміною клімату, започаткувати процес розробки наступної стратегічної концепції та інвестувати в майбутнє Північноатлантичного союзу", - наголосили в документах.

"У тому, що стосується підтримки заснованого на правилах міжнародного порядку, такі країни як Росія і Китай, не поділяють цінності Північноатлантичного союзу. Ці країни перебувають на передньому краї протидії цьому порядку", - наголошується в матеріалах.

Для того, щоб "залишатися успішною і забезпечувати оборону і безпеку євроатлантичного регіону, НАТО має відігравати більш активну роль в збереженні і формуванні заснованого на правилах міжнародного порядку у важливих для безпеки союзників сферах".

"У рамках "НАТО-2030" союзники також приймуть рішення про поглиблення відносин НАТО з країнами-однодумницями і міжнародними організаціями, ближніми і далекими, в тому числі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні", - підсумували в документах.