Відділення Держкіно, на думку Ткаченка, суперечить логіці реформи, яка була розпочата ще до його призначення до міністерства.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко вранці 11 листопада має намір подати заяву про відставку. Цей крок пов'язаний із ухваленим урядовим рішенням відокремити Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики України. Про це у середу, 10 листопада, пише Українська правда. Життя із посиланням на власні джерела.

"Міністр дізнався про результат постфактум, оскільки в цей час був у відрядженні в Парижі на 41 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Фактично з подання ОПУ Кабмін без погодження з Мінкультом передав повноваження до Держкіно щодо формування та реалізації політики у сфері кіно. Юридично такий орган, як Держкіно , не може залишатися у статусі ЦОІВ. Тепер Держкіно має стати Міністерством кіно", - сказав співрозмовник.

За його словами, відділення Держкіно стало "останньою краплею".

"Йому з лютого 2021 р. не затверджують створення окремих центральних органів виконавчої влади, таких як Держінспекція та Держслужба охорони культурної спадщини, посилаючись на те, що все це потрібно залишити в міністерстві. Що також суперечить логіці впровадження ЦОІВ".

Міністр виступав проти відокремлення Держкіно, адже, за словами співрозмовника, "це суперечить логіці реформи, розпочатої ще до того, як Ткаченко став міністром".

Ідеться про передачу операційних функцій у відповідні центральні органи виконавчої влади - Держмистецтв, Держкіно, нещодавно Держтуризму, Держетнополітики тощо, коли за міністерством залишалася функція формування політики, стратегій та координація діяльності ЦОІВ та регіонів у сфері культури та медіа.