Українські телеканали було відключено вночі. Жодних повноважень їх закривати регулятор не мав, стверджують журналісти.

У понеділок, 4 квітня, Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) відключив мовлення українських телеканалів Прямий5 канал і Еспресо. Про це повідомляють сайти телеканалів.

"Рішення про відключення абсолютно й однозначно незаконне, адже немає жодного документа, який би давав підстави концерну вночі відключати телеканали від мовлення. Немає жодного рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення – єдиного органу, який має право приймати рішення щодо ефіру телеканалів. РНБО раніше, до речі, заявляла, що не має повноважень закривати канали", - йдеться у відкритому листі колективів телеканалів.

Журналісти зазначають, що з першого дня війни долучилися до інформаційного захисту України.

"Єдиним фронтом з іншими телеканалами і всією журналістською спільнотою доносимо правду про війну по всьому світу. Неухильно дотримуємося принципу єдиної державної інформаційної політики. Левову частку ефірного часу передали загальному загальнонаціональному марафону, виконуючи відповідний указ президента", - наголосили журналісти.

А в "незаконній нічній диверсії з відключення мовлення" вважають винним директора Концерну РРТ Кирила Данилова.

Канали просять президента Володимира Зеленського втрутитися та захистити право журналістів "на професію та свободу слова", а також вимагають від Концерну РРТ відновити мовлення каналів.

Як повідомлялося раніше, з початку війни РФ завдала збитків телерадіоінфраструктурі на 600 млрд грн. Щоб українці мали альтернативний доступ до українського мовлення, сигнал на супутнику було розкодовано.