Сторони обговорили розслідування щодо ухилення від сплати податків і легалізації доходів, а також боротьбу з корупцією.

Генпрокурор Ірина Венедіктова зустрілася з Головним прокурором ЄС Лаурою Кодруц Ковеші в Люксембурзі в п'ятницю, 12 лютого.

Венедіктова привітала Ковеші із призначенням і висловила готовність до співпраці органів прокуратури України з новоствореною Прокуратурою ЄС.

"Для нас важливо забезпечити ефективну співпрацю при розслідуванні кримінальних злочинів, що відносяться до компетенції Прокуратури ЄС, з метою забезпечення прозорості та ефективності використання фінансів Євросоюзу. Українська прокуратура також велику увагу приділяє переслідуванню та притягненню до відповідальності за злочини проти бюджету і транскордонне шахрайство. Напередодні ми підписали також Угоду про адміністративне співробітництво між Офісом генерального прокурора та Європейським бюро з боротьби із шахрайством (OLAF). Ми розширюємо коло наших партнерів і будемо раді працювати в синергії і з Прокуратурою ЄС. Нам також дуже цікавий Ваш особистий досвід як успішного антикорупційного прокурора, адже незабаром в Україні буде обрано нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, від якого суспільство очікує високих результатів", - сказала Венедіктова.

У свою чергу Ковеші підкреслила готовність надавати необхідну експертну підтримку органам прокуратури України.

"Я хотіла б підкреслити важливість незалежних прокурорів. Без реальної незалежності боротьба із шахрайством і корупцією не може бути успішною. Я бажаю пані Венедіктовій, як першій жінці-Генеральному прокурору в Україні, сміливості і можу запевнити в повній підтримці Європейської прокуратури наших українських колег, наприклад у розробці тренінгів і стратегій. Ми також обговорили можливість офіційного оформлення співпраці між Прокуратурою ЄС і Україною, що дозволило б нам ділитися інформацією і досвідом", - додала Ковеші.

Крім того, сторони обговорили можливу співпрацю у розслідуваннях щодо ухилення від сплати податків, легалізації доходів, існуючі корупційні чинники і ризики та шляхи виявлення відповідних протиправних дій.

Окремо Венедіктова і Ковеші зупинилися на правових і практичних питаннях надання Україні міжнародної правової допомоги в розслідуваннях, які будуть здійснюватися Прокуратурою ЄС.