Кримінальна відповідальність загрожує не тільки тим, хто створив фальшивку, а й тим, хто придбав такий документ.
В Україні за підробку сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної інфекції порушили 30 кримінальних справ. Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на 1+1 заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
"Що стосується підробок. Зараз вже 30 кримінальних проваджень є за такими випадками, коли було зафіксовано підробку документів або ваучера", - сказав Кузін в ефірі ток-шоу "Право на владу".
Він же зазначив, що уряд ініціював законопроект, яким вводиться відповідальність за фальсифікацію таких документів або внесення недостовірних даних в електронну систему охорони здоров'я.
Як раніше РБК-Україна розповіли в кіберполіції, за підробку самого сертифіката і печаток на ньому можна отримати до 3 років обмеження волі, а за повторне правопорушення або груповий злочин можна сісти на 5 років до в'язниці.
Також за використання підробок в Україні передбачено покарання - від 850 гривень штрафу до 2 років за гратами.
Внесення неправдивої інформації в електронну систему МОЗ медикам буде коштувати від 17 тисяч гривень штрафу до двох років виправних робіт.
Якщо в систему увійде той, хто за законом не має до неї доступу, - йому загрожує до 5 років обмеження волі або до 3 років в'язниці.