З початку війни з України поїхали близько 6,5 млн людей. Українські біженці витрачають значні суми за кордоном.
Біженці з України витратили у квітні щонайменше 2 мільярди доларів, пише Forbes Україна з посиланням на дані Нацбанку, надані представником України у Світовому банку Романом Качуром.
"Виходить, наші біженці - не зовсім біженці, а досить заможні туристи, які активно підтримують європейську індустрію гостинності", - каже Качур.
За даними НБУ, 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд - це оплата товарів у pos-терміналах торгової мережі та переведення в готівку.
Найбільше коштів, розраховуючись картками, українці витрачали на:
- 17% - оплату у продуктових магазинах/супермаркетах;
- 11% - купівлю непродовольчих товарів;
- 8% - оплату готелів;
- 5% - операції на АЗС;
- 4% - розрахунки у закладах харчування.
За даними Forbes, ще близько 45 млн доларів українці витрачають на послуги мобільного зв'язку - в середньому по $12. При цьому зазначається, що близько $12 млн на місяць біженці економлять завдяки гуманітарній допомозі та спеціальним пропозиціям операторів.
Якщо порівняти з торішньою статистикою закордонних витрат, то можна побачити 3-4-разове зростання.
"У другій половині 2021 року українці розраховувалися у мережах банків-нерезидентів на $500-700 млн щомісяця. Ще до $50 млн знімали у банкоматах готівкою", - коментує фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
"З огляду на кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн $400 на місяць", - вважав Качур.
А згідно з розрахунками НБУ, кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки у банкоматі.