Якщо дозволити Росії взяти зараз паузу, то Путін створить посеред Європи заморожений конфлікт – гігантську бомбу сповільненої дії, попередив глава МЗС.

Замість пропозицій передчасних мирних переговорів із Росією, яка не прагне мирного процесу, метою партнерів має бути перемога України, яка принесе стійкий і справедливий мир у Європі. Про це у суботу, 19 листопада, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверненні до учасників ювілейного конгресу Пан'європейського союзу, який відбувається з нагоди 100-річчя організації у Відні, повідомляє МЗС.

"Нам потрібна перемога, а не нічия. Якщо дозволити Росії взяти зараз паузу, Путін створить посеред Європи заморожений конфлікт, гігантську бомбу сповільненої дії, яка буде готова вибухнути щомиті. Для Європи було б стратегічною помилкою переслідувати таку мету. Застерігаю партнерів України: не пропонуйте нам компроміси із совістю, територіальною цілісністю чи суверенітетом. Тому що це будуть і ваші компроміси із власною безпекою", – заявив Кулеба.

За його словами, жодна країна у світі не прагне миру так, як Україна, але "такі війни як ця мають завершуватися перемогою добра над злом". Він закликав партнерів працювати разом над досягненням цілей перемоги України.

"Не варто наражатись на страх і шантаж. Щоразу, коли ми, європейці, залишалися твердими, принциповими, єдиними і сильними, Путін завжди відступав. Будь-який знак слабкості розцінюється Росією як запрошення до подальшого терору та звірств. Саме тому підтримка України має продовжуватися і посилюватися, а жодні відступи від тиску санкцій на Росію неприпустимі", – наголосив міністр.

Кулеба зазначив, що партнерам зараз час поставити на меті перемогу України та працювати над її досягненням, замість того, щоб шукати передчасних мирних домовленостей з Росією. Адже Москва не змінила ультимативного тону та використовує заяви про нібито готовність до переговорів лише як прикриття для продовження агресії.

"Справжній мир принесе українська перемога. Ця мета цілком досяжна, як довели харківська та херсонська операції цієї осені. Перемога України також буде перемогою Європи та Заходу. Вона оновить мир та безпеку на нашому континенті на десятиліття", – сказав він.

Кулеба наголосив, що підтримка міжнародних партнерів має продовжуватися.

"Це включає оборонну підтримку, подальшу ізоляцію Росії, фінансову підтримку, термінову допомогу у відновленні нашої енергосистеми, пошкодженої російськими ударами. Я нагадую, що допомога Україні – це не благодійність. Допомагаючи нам, європейські партнери допомагають самим собі, роблять внесок у довгострокову безпеку та стабільність Європи", – резюмував глава МЗС.