Україна просить Німеччину створити "європейський танковий альянс", що дозволило би передати Україні 200 танків Leopard 2.

Про це розповів посол України у ФРН Андрій Мельник, який йде з посади, в інтерв'ю Die Welt.

"Ми просимо канцлера Олафа Шольца створити європейський танковий альянс. З десяток країн мають 2000 танків Leopard 2. Якщо кожна з цих країн передасть Україні приблизно 10% від цього, ми зможемо створити цілу армію з 200 і більше танків, щоб швидше звільнити окуповані території", - сказав Мельник.

За його словами, постачання бронетехніки є одним із пріоритетів військової допомоги для України.

"Нам зараз потрібно все, що можна швидко доставити: танки Leopard-2, БМП Marder, ще більше артилерії та більше боєприпасів", – сказав він.

Також український дипломат наголосив, що Україні потрібні довгострокові зобов'язання Німеччини щодо того, як триватиме військова підтримка в найближчі роки – особливо для ВМС і ВПС.

"Бо німецькі кораблі, корвети, фрегати та підводні човни – найкращі у світі. Те ж саме стосується повітряних сил. Усе доводиться замовляти роками наперед, бо на таку важку військову техніку довго чекають. Це моє останнє звернення до нинішнього уряду Німеччини", - додав Мельник.