Технології виборів активно розвиваються, щоб забезпечити цілковиту прозорість і довіру, запевнили у відомстві.

Україна технічно спроможна впровадити системи онлайн-голосування. Але це також залежить від Центрвиборчкому і Верховної Ради, які мають створити нормативну базу. Про це сказав перший заступник голови Мінцифри Олексій Вискуб, повідомляє РБК-Україна в понеділок, 15 листопада.

"Якщо народними депутатами буде розроблено і прийнято відповідний закон про інтернет-голосування, то можна з упевненістю говорити, що технічно ми готові до його реалізації. Важливим питанням залишається готовність і довіра самих виборців. Але технології виборів активно розвиваються, щоб забезпечити повну прозорість і довіру", - розповів чиновник.

За його словами, на останній міжнародній конференції з електронних виборів, яка відбулася в жовтні, стало зрозуміло, що дедалі більше країн схильні здійснювати голосування через Інтернет. І пандемія коронавірусу в цьому також відіграла свою роль.

У свою чергу, координатор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що загалом онлайн-голосування – це ризикована ідея.

"(Онлайн-голосування. – Ред.) за наявності фінансових і технічних можливостей не використовують країни розвиненої демократії, де дуже високий рівень довіри до влади, достатньо засобів для адміністрування процесів і де є висока цифрова активність виборців", – відзначила Ольга Айвазовська.