Ставлення українців до Росії залежить від регіону. На сході до росіян ставляться краще, ніж у західному регіоні.

Ставлення громадян України до росіян порівняно з лютим 2021 року погіршилося. Російські громадяни також почали гірше ставитися до українців. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) і російської недержавної дослідницької організації Левада-Центр.

В Україні в листопаді 2021 року добре чи дуже добре ставилися до Росії 39% опитаних українських респондентів, погано чи дуже погано – 47%. Не визначилися 12%.

Водночас в РФ добре чи дуже добре ставилися до України 45% росіян, погано чи дуже погано – 43% (у лютому добре ставилися 54%, погано – 31%).

Ставлення українців до Росії залежить від регіону: на заході позитивно ставляться до Росії 26%, у центрі – 35%, на півдні – 49%, на сході – 52%.

У західних областях проживає більшість тих, що негативно ставляться до Росії (61%), а найменше таких у східному регіоні (30%).

"Більшість респондентів обох країн погано ставляться до керівництва сусідньої країни і добре до звичайного населення цих країн. Водночас серед респондентів, які загалом добре ставляться до РФ, більшість ставиться погано до керівництва РФ. Тобто їхнє позитивне ставлення є наслідком того, що РФ насамперед асоціюється зі звичайними людьми. Тим більше, що 2 з 5 респондентів в Україні повідомили, що вони мають близьких родичів в РФ", - йдеться в дослідженні.

76% українців вважають, що росіяни не впливають на політику керівництва своєї країни.

Незалежність України від Росії підтримують 88% українців і 75% росіян.

А от об'єднання України з РФ хочуть 6% українців і 18% росіян.

39% громадян України хочуть закритого кордону із сусідньою державою, серед росіян таких 24%. Кількість українців, які прагнуть незалежних відносин, але без кордонів і митниць, становить 49%, тоді як росіян – 51%.

Опитування КМІС проводив методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів 2003 респондентів у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, і 1,1% для показників, близьких до 5%.

Левада-центр проводив опитування з репрезентативної вибірки 1603 осіб методом особистого інтерв'ю. Статистична похибка (з імовірністю 0,95) не перевищує 3,4% для показників, близьких до 50%, і 1,5%, для показників, близьких до 5%.