Український та канадський прем'єри зустрілися у столиці Великої Британії, де сьогодні відбудеться похорон королеви Єлизавети II.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Лондона провів зустріч із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, на якій обговорив притягнення Росії до відповідальності за військові злочини в Україні. Про це у понеділок, 19 вересня, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Україна наполягає на створенні трибуналу, щоб притягнути до відповідальності політичне керівництво Росії за всі злочини та звірства, скоєні на нашій землі", - сказав Шмигаль.

Він наголосив, що необхідно посилювати санкції проти російських енергоносіїв до повного ембарго, оскільки агресор продовжує використовувати цей важіль для шантажу та терору. Зокрема, можна запровадити ліміт цін на російський газ.

"Ще одним прикладом використання енергоресурсів як інструменту терору є захоплення Запорізької атомної електростанції. Єдиним способом запобігти аварії можуть бути скоординовані дії організацій безпеки. Ми закликаємо створити міжнародну місію ООН та Європейського Союзу, результатом якої стане повна демілітаризація ЗАЕС та навколишньої території", - зазначив Шмигаль.

Він також подякував Канаді за лідерство у підтримці України та за надання військової допомоги. "Він підкреслив, що збільшення та прискорення постачання зброї підтримає наступ українських військ для звільнення окупованих територій", - йдеться у повідомленні.

Крім того, прем'єри говорили про повоєнне оновлення України.

 

Трюдо зі свого боку зазначив, що мужність України та українців надихають увесь світ, а також запевнив, що Канада віддана відновленню суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України та притягненню російського режиму до відповідальності за його незаконне вторгнення.