У 2012 через протистояння влади та опозиції ЦВК не змогла встановити результати виборів у 5 округах і там були призначені повторні вибори.
У 2014 через результати виборів на трьох округах у Донецькій області розсварилися команди Петра Порошенка та Ігоря Коломойського. Соратники останнього звинуватили Банкову в тому, що та дозволила фальсифікувати вибори команді Олександра Вілкула.
Цього разу Верховна Рада навряд чи збереться до 1 вересня через судові позови щодо результатів виборів. Про це у вівторок заявив голова ОП Андрій Богдан. Насправді кількість судових позовів не є критичною, але все ж варто придивитись до тих округів, де досі ведеться боротьба.
119 – Людина Медведчука проти соратника Парубія
Результати виборів у 119 окрузі на Львівщині порахували одними з останніх. І з різницею у 140 голосів на них переміг чинний нардеп і друг Андрія Парубія Михайло Бондар.
Його головним конкурентом був Орест Кавецький - директор ТОВ "Гал Сир Продукт".
28 липня Львівський адмінсуд постановив перерахувати голоси виборців на окрузі № 119 на шести дільницях.
"Львівський адмінсуд забирає перемогу у воїна АТО, героя війни Михайла Бондаря на користь львівських олігархів, партнерів Медведчука, член родини яких балотувався за списком "Слуги народу" Зеленського. Суд вирішив почати перерахунок голосів, хоча під час голосування жодного акту про порушення не було", - написав нардеп Микола Княжицький.
А пізніше аналогічну заяву видала і партія ЄС.
64 – Портнов з Азаровим проти Пашинського і "Слуга" в заручниках
64 округ на Житомирщині з центром в Коростені був полем бою для двох депутатів – Сергія Пашинського, який звідси родом, і нардепа Володимира Арешонкова, який тут переміг у 2004.
Нардепи затято змагалися за електорат, їхні представники навіть ледь не побилися на одному зі свят у селі, хто вручатиме подарунки. І тривалий час не звертали на увагу на кандидата від Зе!команди, адже там висунули нікому не відомого члена ДВК від Компартії, ветерана АТО, який на війні ніколи не був, В'ячеслава Сігачова.
Але рейтинг "Слуги" зробив своє, і, за закритою соціологією, Сігачов зіпсував карти конкурентам-нардепам.
За 8 годин до виборів у мережі з'явився пост Сігачова, що він знімається з виборів на користь Арешонкова. Так він і гуляв по місцевих групах у фейсбуку, поки завдяки журналістам його не помітили у штабі.
Сігачов запевнив журналістів, що його сторінку банально скопіювали, а він жодного поста не писав. І навіть подав заяву в поліцію.
Ще у понеділок Сігачов лідирував по округу, але до вечора переміг Арешонков. На окрузі навіть висадився спецназ Нацполіції.
"Рішення направити в місто Коростень вертольотом Мі-8 придані сили поліції було прийнято після аналізу оперативної обстановки та інформації про можливі провокації під час транспортування виборчої документації з дільничних виборчих комісій - в окружну виборчу комісію №64, яка розташована в Коростені", - заявили у пресслужбі Нацполіції.
У "Слузі народу" припустили, що це якісь ігри Пашинського, але є версія, що МВС якраз попросили в штабі Зеленського.
Слід зауважити, що зараз штаб "Слуги народу" значно упертіше бореться за результат Сігачова, ніж він сам.
І якщо кандидат визнав свою поразку 24 липня і поїхав відпочивати, то його довірена особа таки подала в суд. До процесу долучився і Пашинський.
Він тут бореться навряд чи за результат – на виборах він програв 8 тисяч голосів переможцю. Але в нього, очевидно, є конфлікт з Арешонковим, який також посилюється участю в кампанії Андрія Портнова, який постійно підкидає хмизу у вогонь.
В останній тиждень агітатором проти голови комітету з нацбезпеки випустили самого московського старця Миколу Азарова. І той через відеозвернення розказував жителям Коростеня про те, який класний у них в радянські часи був фарфор, а тепер балотується Пашинський, який розстрілював Майдан.
Так чи інакше, суд першої інстанції задовольнив позов команди Сігачова і змусив ОВК перерахувати результат на всіх дільницях. Але Арешонков і ОВК подали апеляцію, яка має бути розглянута 31 липня.
Якщо суди таки дозволять перерахунок, то може виявитись, що серед 2308 зіпсованих бюлетенів більшість містить прізвище Сігачов. До речі, партійних бюлетенів зіпсували в половину менше. А за такого незначного відриву кандидати можуть взагалі просити суд зобов’язати ЦВК не встановлювати результати виборів.
210 – людина Портнова і Медведчука проти кандидата з сіткою і тітушками
На Чернігівщині в окрузі №210, що включає місто Прилуки, Прилуцький, Козелецький і Бобровицький райони, теж перерахують результати на 33 дільницях.
Рішення ухвалено за результатами розгляду справи за позовом кандидата у народні депутати Бориса Приходька.
За словами адвоката Приходька Миколи Торбєєва, під час судового засідання встановлено низку грубих порушень під час проведення підсумкового засідання окружної виборчої комісії. Зокрема, було виявлено 112 невідомих зайвих бюлетенів, що відмічені у підсумковому протоколі ОВК, затвердженому підписами голови, заступника, секретаря та всіх членів комісії.
Голова ОВК Оксана Соколовська під час засідання не змогла пояснити, де взялися ці бюлетені та де вони обліковуються.
Також у суді повідомлено про те, що під час нічних перерв, які оголошувала голова ОВК Соколовська, голови ДВК їздили додому, залишаючи документацію в ОВК, що ставить під сумнів її збереженість і відсутність будь-яких сторонніх втручань у документи.
Суд зобов’язав ОВК провести повторний підрахунок голосів на 33 дільницях (всього їх налічується понад 200).
Кандидат у народні депутати Сергій Коровченко, якого визнано переможцем виборів в окрузі, з перерахунком голосів не погоджується.
Коровченко – цікавий кандидат. З серпня 2013 року по березень 2014 року він був начальником Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Криму. У біографії вказано, що у зв’язку окупацією написав заяву про звільнення за власний бажанням.
Але, як повідомляє "Слідство.Інфо", Сергій Коровченко фігурував у телефонних розмовах радника президента РФ Володимира Путіна Сергія Глазьєва стосовно захоплення Криму Росією, які записали українські спецслужби у лютому 2014 року. Про це, зокрема, у ході розмови Глазьєв розповідав депутату Держдуми Затуліну, що міністра юстиції Криму та людину Віктора МедведчукаКоровченка слід зберегти на посаді.
"Я там з Медведчуком зараз зв'язався, вони дадуть свої пропозиції. У них там вже зараз міністр юстиції Криму, чинний на сьогоднішній день. Їхній хлопець, вони його добре характеризують. Він сказав, що підтягне команду юридичну. Нам треба цього Коровченка зберегти, щоб він міністром юстиції Криму і залишився", - заявляв радник Путіна.
До того, як отримати посаду в Криму Коровченко з 2006 по 2010 рік був помічником депутата Верховної Ради Андрія Портнова.
Його конкурента самовисуванця Приходька звинувачували в організації сітки і завезенні на округ тітушок.
50 – битва мерів-сепаратистів і війна Опоблоків
50 округ на Донеччині опинився в епіцентрі скандалів вже на другий день після виборів.
З мінімальним відривом у 206 голосів тут переміг опоблоківець Руслан Требушкін. Але соратники Андрія Аксьонова вважають, що переміг він. Підрахунок голосів відбувався з постійними мітингами під ОВК, 23 липня туди навіть притягли шини. В результаті Нацполіція також змушена була висадити там десант. Комісія дорахувала результати, але потім десь загубилась у Києві.
"З 26-го на 27 липня вони виїхали до Києва, але до цих пір вони не доїхали до Києва і не повернулися в Покровськ. Я написав заяву в поліцію, що зникли люди. Наші спостерігачі спілкувалися з членами ЦВК [Центральної виборчої комісії] - і ті підтвердили, що комісія з 50-го округу не приїжджала і ніякі протоколів не привозила. Більш того, ЦВК не викликала їх до Києва, тому вони взагалі не повинні були туди їхати ", - розповів кандидат по цьому округу від ЄС Сергій Кошуков.
Кошуков запевняє, що за протоколами спостерігачів переміг Аксьонов.
Втім у ЦВК заявили, що протокол з мокрими печатками від ОВК №50 вони отримали і з комісією все гаразд.
З округу 50 в ефір 112 каналу постійно включався Нестор Шуфрич і просив представників Опоблоку не фальсифікувати вибори.
У вівторок Аксьнов спробував провести конференцію в Києві, але її зірвали.
69 – чи буде хоч один Балога в Раді
22 липня на Закарпатті могла народитися найбільша сенсація десятиліття – жоден Балога не обрався до Ради. Двоє братів відомого клану – Іван та Павло – посіли на своїх округах четверті місця і були без шансів на потрапляння в парламент. А ось голова родини Віктор Балога до кінця післявиборчого понеділка програвав молодому "Слузі" Едгару Токару 100 голосів, але зрештою виграв за попереднім підрахунком 798 голосів.
Втім Токар з поразкою не змирився, заявив про фальсифікації і став вимагати перерахунку. Балога у відповідь заявив, що він теж підтримує перерахунок.
ОВК стала заново рахувати бюлетені, але у суботу, 27 липня, ЦВК своєю постановою скасувала перерахунок і поставила вимогу привезти протоколи в Київ.
Але Токар не здався і пішов у Закарпатський окружний амінсуд. Судді винесли рішення ні вашим, ні нашим. Вони зобов'язали ОВК розглянути скаргу Токара про перахунок, а от чи перерахувати, чи ні – це вже рішення членів окружкому.
37 – атака клонів, за яку нічого не буде?
У ніч виборів у штабі "Слуги народу" обіцяли боротися за результат кожного кандидата. Але тепер всі сидять у Трускавці і маловідомою залишилась навіть історія 37 округу.
Цензор.НЕТ вже писав про те, що кандидат від "Слуги народу" Ігор Фартушний програв регіоналу Дмитру Шпенову 1,5%. Саме стільки з’їв клон з прізвищем Фартушний. Ще 12% у кандидата вкрали 4 представники підприємств "Слуга народу".
Фартушний звернувся в Дніпропетровський окружний адміністративний суд про визнання протиправними певних рішень ОВК.
У день виборів ОПОРА зафіксувала, що на дільницях інформація про справжнього Фартушного була підвішена під його клона. Таким чином люди голосували не за нього, а за клона Миколу.
Але суд скаргу справжнього Фартушного не задовольнив. Тож тішити його можуть лише 2 кримінальні провадження щодо подій в окрузі.
Загалом клони завадили перемозі "слуг" як мінімум на 8 округах.
На окрузі №137 в Одеській області окружна виборча комісія відмовила у розгляді скарги кандидату в народні депутати від партії "Слуга народу" Олександру Муконіну, який вимагав провести повторний підрахунок голосів на всіх виборчих дільницях і не вірив у перемогу Олексія Гончаренка. У Муконіна тільки клони забрали 3 тисячі голосів.
198 округ єдиний ніяк не здасть протоколи в ЦВК. Там чинний депутат Сергій Рудик переміг в 1000 голосів Наталію Д’яченко від "Слуги народу".
105 – Медведчук не може програти
Брат лідера "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука – Сергій Медведчук– також подав до суду на Центральну виборчу комісію та голову виборчкому округу №105 Луганської області через поразку на позачергових виборах до Верховної Ради
В інтерв’ю "Громадському" він заявив, що голова ОВК займається фальсифікацією виборів.
Брат політика не розуміє, як так може бути, що "Опозиційна платформа – За життя" набрала понад 62% виборців, а він навіть і половини від того не набрав. А його ж прізвище завдяки брату відоме всім.
ЦВК має оголосити результати виборів до 5 серпня.