Зараз в Україні налічується близько 15-20 тис.
​​​​

Чоловік, що займаються наданням ріелторських послуг. І тільки трохи більше 2 тис. З них (близько 10%) є сертифікованими фахівцями, що надають якісні послуги і працюють в правовому полі, сплачуючи податки.

Такі дані UBR.ua озвучив президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Юрій Піта.

За його словами, зараз ринок намагається самостійно встановлювати стандарти професії: впроваджують кодекси етики, вводяться навчальні програми та кваліфікаційні вимоги до фахівців, внутрішні системи контролю за дотриманням якості послуг.

А вже у вересні, додає Піта, рієлторськоє співтовариство обговорить нову концепцію реформи ринку.

АСНУ вже підготувала ряд своїх пропозицій до галузевого законопроекту і восени запланувала широку дискусію про концепцію регулювання ріелторської діяльності.

Головні пропозиції до майбутнього профільного закону від учасників ринку такі:

ріелторські послуги повинні надавати тільки професійні досвідчені фахівці, які будуть гарантувати високу якість послуг згідно з прийнятими стандартами;

створення єдиних критеріїв професійної підготовки і сертифікації для всіх учасників ринку - кожен фахівець повинен сам вибирати, в якому професійному об'єднанні він хоче перебувати, пройти навчання або підвищити кваліфікацію;
кожен, хто називає себе ріелтором, повинен працювати легально - бути суб'єктом підприємницької діяльності або найманим працівником;

можливість самостійно встановлювати вартість послуг;
введення чітких критеріїв відповідальності за неякісні послуги, за участь в шахрайських схемах;

Розробка та впровадження механізмів взаємодії сертифікованого ріелтора з органами влади при отриманні необхідної для здійснення роботи інформації (доступ до реєстрів, можливість більш якісно проводити перевірку різних документів і інформації).

Як зауважив нам Юрій Піта, якщо до професійного співтовариства не прислухаються і приймуть закон без змін, то вартість ріелторських послуг може зрости щонайменше на 2-3%. А паралельно з цим цілком імовірний штучне зростання цін на нерухомість.

Додаткові витрати штовхають ріелторів і продавців в тінь, що може привести до неконтрольованої хвилі шахрайства на ринку нерухомості ", - підсумував Юрій Піта.