Проект будівництва в Україні заводу турецької компанії Baykar не скасовується через те, що війна триває.

Baykar досі хоче інвестувати у виробництво на території України. Про це в коментарі Радіо Свобода під час конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) в Києві розповів генеральний директор компанії Халук Байрактар, передає УНН.

Байрактар сказав, що цей проект задумали ще до початку повномасштабної війни в Україні.

«Коли президент Зеленський відвідав Baykar у 2019 році, ми пообіцяли, що створимо науково-виробничий центр в Україні. І з того часу працюємо. 3 лютого цього року наші уряди, Туреччини та України, підписали Угоду про співпрацю для підтримки високотехнологічних аерокосмічних галузей. І після цього ми почали проектувати цей завод, цей інвестиційний план. І ми просуваємося вперед», – розповів Байрактар.

Компанія Baykar вже купила земельну ділянку в Україні під будівництво заводу. Там планують випускати не тільки Bayraktar TB2, а й інші моделі безпілотників: наприклад, важкий Akıncı та винищувач Kızılelma.

Халук Байрактар зазначив, що для компанії важлива співпраця з Україною і як з потенціальним виробником, і як з країною, яка використовує ці дрони у війні.

9 вересня Президент України Володимир Зеленський обговорив з Халуком Байрактаром, генеральним директором турецької компанії «Байкар», яка виробляє безпілотники «Байрактар» деталі будівництва фабрики «Байкар» в Україні.

Турецька компанія Baykar планує збудувати в Україні не лише завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й дослідницький центр.

Посол України в Туреччині Василь Боднар повідомляв, що завод з виробництва безпілотників "Байрактар" може бути запущений в Україні вже наприкінці 2023 року.