Українці втрачають тисячі гривень з карт ПриватБанку.

Гроші знімають нібито за розваги: ​​рівними сумами і без будь-яких SMS з підтвердженням операцій. У самому банку говорять, що, можливо, жертви обману самі прив'язали свої карти і не помітили цього.

У той же час українці, які постраждали від схеми, стверджують, що ні в які онлайн-ігри вони ніколи не грали, а гроші у них списували в той час, коли вони спали.

Про те, як працює схема обману і чи можливо повернути гроші, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Як списують гроші?

На відміну від уже звичних способів обману, для цієї схеми шахраям не потрібно зв'язуватися з власником карти і під різними приводами намагатися переконати їх озвучити особисті дані і повідомити код з SMS. Гроші списуються нібито під виглядом оплати розваг.

Вперше про таку схему OBOZREVATEL написав ще кілька тижнів тому. Тоді в прес-службі ПриватБанку повідомили, що повернути гроші можна тільки за ту операцію, яка проходила без введення пароля, який приходить на телефон (3D-Secure). Однак в разі підписок, наприклад, на ігри або періодичні видання, такий пароль і не повинен приходити.

"Досить знати номер карти і три останні цифри на зворотному боці", - розповідає заступник голови "ЕМА" Алеся Данильченко. А враховуючи, що такі операції і не припускають підтвердження за допомогою SMS, повернути кошти буде вкрай складно.

 

"Ніхто нічого не повернув. Ніякі SMS мені не приходили. Тільки за фактом зняття коштів. І реакція банку була:" Так, це були шахрайські дії ", - розповіла жертва обману Тетяна Хода

 

Подібна ситуація сталася з пенсіонеркою з Київської області. Як розповіла її дочка Лілія, з карти списувалися кошти нібито в якості оплати "розваг" - ігор в мережі. Жінка, яка втратила коштів, дізналася про списання тільки в той момент, коли за допомогою карти у неї не вийшло оплатити медикаменти в аптеці. Вона використовує кнопковий телефон без доступу до мережі інтернет, крім того, карта не потрапляла в руки дітям або родичам, які могли без відома власниці прив'язати її для оплати ігор.

У ПриватБанку обіцяють допомогти, але посилаються на правила платіжних систем

Банк у разі якщо гроші списали неправомірно, може лише відправити запит в платіжну систему (найчастіше Visa або Mastercard), щоб зажадати повернення коштів. Але повернуть гроші тільки в тому випадку, якщо було порушено правило.

"А якщо це підписка, то пароль з підтвердженням операції приходити не повинен", - говорить Данильченко. Прес-секретар ПриватБанку Олег Серга пояснив: подібна проблема з'явилася тільки останнім часом. Найчастіше клієнти самі підписуються на преміум-акаунти, купують музику, фільми, доступ до видань, погоджуються жертвувати гроші. Далі списування відбувається регулярно, про нього забувають і згадують тільки в момент, коли гроші потрібні, але вони зникли.

"Приват" надав можливість перевірити всі свої підписки за допомогою банку. Однак від списання коштів у разі, якщо ви вчасно не помітили шахрайську підписку, це не захистить.

Наприклад, у Тетяни Ходи гроші списували до 5 години ранку. Ще в кількох випадках, про які відомо OBOZREVATEL, гроші знімали протягом декількох тижнів незначним сумами. Всі ці випадки об'єднує два фактори: гроші пропадали у клієнтів "Привату" і списували кошти нібито на оплату "розваг".

Серга, представник ПриватБанку, пояснює: розбиратися з кожним випадком потрібно окремо. Мовляв, ніякої закономірності немає, а найчастіше люди самі не помічають, як прив'язують свої карти до ігор. "Ігри - завжди в топі відмивання грошей, отриманих шахрайським шляхом. У деяких можна виводити далі. Дізнатися реквізити - взагалі не проблема, хто згадає через два місяці про те, де кому карту показував або реквізити вводив. За тією інформацією, що у виписці, не можна визначити еквайрера, інакше можна було б дізнатися подробиці по сервісу ", - додає Данильченко.

Що робити, якщо пропали гроші з карти?

В першу чергу потрібно звернутися в банк. Це важливо зробити навіть в тому випадку, якщо фінансова установа вам відмовить. Крім того, варто написати заяву в поліцію.

Єдине, що потрібно пам'ятати - якщо ви самостійно передали персональні дані, озвучили пароль з SMS шахраям, повернути кошти буде практично неможливо. Якщо ж гроші зняли з вини прогалин в системі безпеки банку, ви маєте право законно вимагати компенсації від фінансової установи.

Раніше повідомляли ,що з сьогоднішнього дня, 6 липня 2021 року, штрафи і борги українців можуть списувати з їх банківських карт