Понад 80% товарної структури вітчизняних поставок до Європейського Союзу становлять рослинна олія і жири, зернові й олійні культури.

Обсяги поставок аграрної продукції з України до Європейського Союзу у 2021 році становили 8,4 млрд дол. Це на 26% більше, ніж у 2020 році. Про це повідомили у Національному науковому центрі Інститут аграрної економіки з посиланням на заступника директора Миколу Пугачова.

Чиновник зазначив, що понад 80% товарної структури вітчизняних поставок до Європейського Союзу становлять олія та жири, зернові й олійні культури, залишки переробної промисловості.

"Минулого року всі перелічені товарні групи продемонстрували зростання у вартісному вираженні, вплинувши на нарощування нашого загального аграрного експорту в це регіональне угруповання", - зазначив Пугачов.

За його словами, вже кілька років Європейський Союз виступає головним ринком для збуту цілої низки різноманітних агропродовольчих продуктів з України, серед яких ріпак (1 млрд 303 млн дол.), плоди та ягоди (315 млн дол.), соєва олія (227 млн ​​дол.), ріпакова олія (174 млн дол.), мед (128 млн дол.), кондитерські вироби із цукру (106 млн дол.) та ін.

Зазначається, що минулого року Україні вдалося повністю вичерпати квоти на безмитні поставки до країн Євросоюзу меду, яблучного і виноградного соків, ячмінної крупи та борошна, консервованих томатів, обробленого крохмалю, оброблених продуктів із зерна, яєць та м'яса птиці. У січні 2022 року вже повністю використано квоту на мед.