Ми втратили право провести матчі групового етапу чемпіонату Європи за три роки.

У березні 2022 року ФІБА оголосила, що Латвія, Кіпр та Фінляндія стануть країнами-господарками групового етапу Євробаскету-2025. Підтвердження четвертої країни затягувалося через воєнне вторгнення РФ в Україну.

Справа в тому, що саме наша країна була головним претендентом на проведення матчів четвертої групи турніру. Але через кілька тижнів після початку війни глави Європейської федерації вирішили дати собі та Україні деякий час "до листопада" для ухвалення остаточного рішення.

Однак, за повідомленням польського видання Superbasket, на яке посилається BasketNews, на засіданні Правління ФІБА Європа ухвалила рішення віддати право проведення групового етапу Польщі. Рішення вже ухвалене, але воно має бути офіційно затверджено на зборах.

 

 

Усі господарі автоматично отримують шанс взяти участь у фінальному турнірі, але за поточної системи вони все одно братимуть участь у відбіркових іграх. Це означає, що їх результати включені до таблиці та можуть вплинути на ситуацію інших команд.

Через невдачу у першому кваліфікаційному раунді ЧС-2023, який завершився у липні, Польща розпочала відбірковий раунд Євробаскету-2025 з початкового етапу. До того ж вони також програли першу домашню гру Хорватії.

Однак, оскільки вони є співорганізаторами, результати наступних матчів ФІБА у листопаді та лютому вже не матимуть значення.

Польща приймала весь Євробаскет у 2009 році. У 2015 році було введено поділ на чотири співорганізатори.