Перший півфінал Євробачення відбудеться на арені Ahoy в Роттердамі у вівторок, 18 травня, о 22:00 за київським часом.

Пісенний конкурс Євробачення в 2021 році приймають Нідерланди. Таке рішення Європейський мовний союз (EBU) прийняв після перемоги представника країни Дункана Лоуренса з піснею Arcade на конкурсі в 2019 році.

У 2020 році організатори офіційно скасували конкурс у зв'язку з пандемією COVID-19, що стало першим подібним випадком за всю історію Євробачення.

Два півфінали і фінал конкурсу відбудуться в офлайн-форматі 18, 20 і 22 травня 2021 року відповідно на арені Ahoy в Роттердамі.

На шести репетиціях, півфіналах та фіналі зможуть бути присутніми, максимум, 3,5 тисячі глядачів (20% місткості залу).

Вести Євробачення-2021 будуть актриса і телеведуча Шанталь Янзен, співак Ян Сміт, співачка Едсілія Ромблі, яка представляла Нідерланди на конкурсах у 1998 і 2007 році, а також б'юті-блогер Ніккі де Ягер.

Нововведенням конкурсу є дозвіл використовувати заздалегідь записаний бек-вокал.

Брати участь в Євробаченні мала 41 країна, однак після відмови Вірменії та виключення з конкурсу Білорусі загальна кількість країн-учасниць скоротилася до 39.

 

Перший півфінал Євробачення-2021 18 травня

У першому півфіналі конкурсу виступлять 16 країн: Литва, Словенія, Росія, Швеція, Австралія, Північна Македонія, Ірландія, Кіпр, Норвегія, Хорватія, Бельгія, Ізраїль, Румунія, Азербайджан, Україна і Мальта.

Онлайн-трансляція першого півфіналу Євробачення-2021 на Корреспондент.net:

 

Фото: eurovision.tv

 

Порядок виступів країн-учасниць у першому півфіналі Євробачення-2021

Учасники першого півфіналу Євробачення-2019:

 

1. The Roop - Discoteque (Литва)

The Roop - група з Вільнюса, до складу якої входять три людини: Вайдотас Валюкявічюс (вокал і клавішні), Робертас Баранаускас (перкусія) та Мантас Банішаускас (гітара).

Колектив описує свій музичний стиль як суміш поп-року та інді. За словами учасників The Roop, пісня Discoteque розповідає про особисту внутрішню свободу і ставить за мету звільнити розум від надмірної самокритики і страху.

 

 

2. Ана Сокліч - Amen (Словенія)

Представниця Словенії Ана Сокліч в різні роки двічі брала участь в національному відборі на Євробачення під псевдонімом Diona Dimm.

На конкурсі цьогоріч вона виконає емоційну баладу Amen, яка прекрасно розкриває її вокальні дані.

За словами співачки, текст пісні частково автобіографічний і закликає боротися навіть у найтемніші часи.

 

 

3. Маніжа - Russian Woman (Росія)

Маніжа Сангін - російська співачка таджицького походження. Вона з дитинства займається музикою і виграла безліч вокальних конкурсів. Дівчина сама пише музику і пісні, а також бере активну участь у різних соціальних проектах.

Вперше за багато років участі Росії на Євробаченні, конкурсна пісня буде виконана російською мовою, з декількома фразами англійською. Як зазначила Маніжа, вона присвячена "красивим і неймовірним жінкам Росії".

 

 

4. Tusse - Voices (Швеція)

Тусін Мікаель Чизай (Туссе) народився в Демократичній Республіці Конго. У 2015 році він з родиною приїхав до Швеції в якості біженців.

Музична кар'єра Туссе почалася в 2018 році з участі у шведському шоу талантів Talang, а рік по тому він спробував свої сили на сцені популярного проекту Swedish Idol і здобув перемогу.

18-річний виконавець зізнався, що мріє стати першим сольним темношкірим артистом, який переміг на Євробаченні.

Пісня Voices, за його словами, призначена для "тих, хто вірить в людство".

 

 

5. Montaigne -Technicolor (Австралія)

Співачка і автор пісень Джессіка Алісса Серро, яка виступає під псевдонімом Montaigne, відома в Австралії як яскравий представник інді-музики.

Композицію для Євробачення Technicolor вона написала сама у співавторстві з продюсером Дейвом Хаммером.

Сучасний трек у стилі гіпер-поп досліджує людську потребу бути поруч один з одним і закликає слухачів не боятися бути вразливими і демонструвати свої емоції.

У квітні стало відомо, що через коронавірусні обмеження Montaigne не зможе прилетіти до Нідерландів. Її номер буде демонструватися в запису.

 

 

6. Васіль - Here I Stand (Північна Македонія)

Васіль Гарванлієв почав музичну кар'єру в дитинстві. Після переїзду з родиною в США хлопчик продовжив займатися вокалом в якості соліста Чиказького Дитячого хору.

За свою кар'єру він зіграв більше 50 ролей в опері, дав безліч сольних концертів на музичних фестивалях і співпрацював з артистами по всьому світу.

Виконавець сам написав баладу Here I Stand, з якою виступить на Євробаченні-2021. Васіль підкреслив, що пісня народилася "посеред хаосу минулого року", а на її створення надихнули особисті емоції.

 

 

7. Леслі Рой - Maps (Ірландія)

Співачка і автор пісень з Дубліна Леслі Рой успішно розвиває музичну кар'єру в двох країнах: Ірландії і США. Вона є прихильницею Євробачення і мріє знову повернути конкурс на батьківщину.

Пісня Maps була написана і спродюсована самою виконавицею. Леслі зазначила, що працювала над композицією "цілодобово" і з нетерпінням чекає моменту, щоб виконати її на сцені в Роттердамі.

 

 

8. Елена Цагріну - El Diablo (Кіпр)

Одна із самих гламурних співачок грецької поп-сцени Елена Цагріну першу популярність здобула у віці 14 років завдяки участі в шоу Greece Got Talent, в якому дійшла до півфіналу.

У 2013 році Елена стала солісткою групи OtherView, а через п'ять років почала сольну кар'єру. Також вона є успішною телеведучою.

На Євробаченні Цагріну виконає динамічну пісню El Diablo, що розповідає про любов до поганого хлопця. Після її виходу на Кіпрі розгорівся скандал: рядки "Я віддала своє серце дияволу" зачепили почуття багатьох віруючих і вони вимагали відкликати пісню з конкурсу.

 

 

9. TIX - Fallen Angel (Норвегія)

Норвезький музикант, продюсер і автор пісень Андреас Хаукеланд вибрав сценічний псевдонім TIX не випадково - це відсилання до синдрому Туретта, недуги, на яку страждає співак.

Професійну музичну кар'єру TIX почав у 2015 році і практично відразу ж домігся успіху. У 2020 році він був визнаний найпопулярнішим норвезьким виконавцем на стрімінговому сервісі Spotify.

Наразі співак є однією з найбільших поп-зірок Норвегії. Він виступить на Євробаченні з поп-баладою Fallen Angel про нерозділене кохання.

 

 

10. Альбіна -Tick-Tock (Хорватія)

Альбіна Грчіч - хорватська співачка-початківець. Перша популярність прийшла до дівчини після участі в шоу талантів X Factor Adria в 2015 році, де вона дійшла до прямих ефірів.

У 2020 році Грчіч взяла участь у третьому сезоні шоу талантів The Voice Hrvatska, де посіла третє місце в фіналі.

На початку цього року стало відомо про участь Альбіни з піснею Tick Tock у хорватському національному відборі на Євробачення Dora, де вона отримала найвищі бали і від журі, і телеглядачів.

Композиція двома мовами - англійською і хорватською - розповідає про спробу вийти з токсичних взаємин.

 

 

11. Hooverphonic - The Wrong Place (Бельгія)

Тріо Hooverphonic було утворено в жовтні 1995 року. Музичний стиль групи можна описати як суміш альтернативних жанрів, електроніки, електропопа і року.

Колектив має в активі три альбоми, які піднімалися на вершини чартів у Бельгії. Також Hooverphonic здобув популярність в Європі завдяки численним гастролям.

У поточний склад групи входять Алекс Каллен (продюсер і автор пісень), Раймонд Гертс (гітарист) і Хейке Арнарт (вокалістка). Музиканти розповіли, що погодилися на участь в Євробаченні тільки тому, що, нарешті, знайшли ту саму пісню.

 

 

12. Еден Алене - Set Me Free (Ізраїль)

Молода ізраїльська співачка Еден Алене народилася в Єрусалимі в родині ефіопських євреїв. У дитинстві вона займалася балетом, але пізніше відчула потяг до музики.

У підлітковому віці Еден співала в місцевому хорі, а під час служби в армії була провідною вокалісткою в музичному колективі сил оборони.

Серйозна музична кар'єра Алене почалася в 2017 році з участі в шоу X Factor, де вона перемогла.

На Євробаченні в 2021 році співачка представить танцювальну композицію Set Me Free.

 

 

13. Roxen - Amnesia (Румунія)

Румунська співачка Лариса Роксана Джурджу здобула популярність під псевдонімом Roxen.

Її серьезнaя вокальна кар'єра почалася відносно недавно, що не завадило виконавиці відзначитися в топ-10 клубних чартів Великої Британії.

Успіхи на музичному терені дозволили Roxen укласти контракт з великим звукозаписним лейблом Global Records.

На Євробаченні Джурджу виконає сучасну поп-композицію Amnesia.

 

 

14. Саміра Ефенді - Mata Hari (Азербайджан)

Азербайджанська співачка Саміра Ефенді (справжнє ім'я Саміра Ефендієва) співає з дитячих років, а широку популярність здобула завдяки участі в різних пісенних конкурсах і шоу талантів.

У складі творчого проекту Baku Project Ефенді об'їхала з концертами різні країни.

Текст конкурсної пісні Саміри Mata Hari заснований на історії Мати Харі, голландської танцівниці екзотичних танців, засудженої за шпигунство під час Першої світової війни.

Меседж композиції фокусується на розширенні прав і можливостей жінок.

 

 

15. Go-A - Шум (Україна)

До складу української електрофолк-групи Go-A входять Катерина Павленко (вокал), Тарас Шевченко (клавішник, ударник, продюсер), Ігор Діденчук (фольклорист і мультиінструменталіст), Іван Григоряк (гітара).

За період існування колектив встиг взяти участь у багатьох фестивалях і неодноразово виступав за межами України.

На Євробаченні-2021 група виконає пісню Шум. Композиція є сучасним переосмисленням архаїчної гри веснянки з елементами давнього магічного обряду.

 

 

16. Дестіні Чукуньєре - Je Me Casse (Мальта)

Дестіні Чукуньєре 18 років і співає вона з дитинства. Справжня слава прийшла до дівчини завдяки перемозі в конкурсі Дитяче Євробачення в 2015 році, де вона встановила рекорд за кількістю набраних балів.

А в 2019 році Дестіні успішно пройшла прослуховування на участь у 2 сезоні шоу X Factor Malta і завоювала впевнену перемогу в фіналі, отримавши можливість представити Мальту на конкурсі Євробачення.

Чукуньєре виконає заводну танцювальну композицію Je Me Casse, яка нагадує жінкам про їх незалежність.

 

 

 

Ново