У 1998 році будівлю взяли на облік як недавно виявлений пам'ятник архітектури. До 2007 року вона була в комунальній власності.

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації в березні дозволив реконструкцію 150-річної садиби Терещенків, яка розміщена на бул. Шевченка, 34. Про це в п'ятницю, 9 липня, на своїй сторінці у Facebook повідомила екс-депутат Олена Терещенко, чоловік якої Мішель Терещенко - нащадок власника садиби.

За її словами, проект перебудови передбачає надбудову на будівлі і її реконструкцію під офісний центр.

"Злочинний проект забороненої законодавством перебудови безцінного пам'ятника архітектури, який передбачає надбудову і перебудову існуючих будівель садиби під офісний центр, в результаті якої ця перлина архітектури роботи Краузе повністю втратить свою автентичність. Тобто чиновниками КМДА узгоджені знищення Садиби Терещенка", - пише Терещенко.

Як у свою чергу, пишуть Схеми, будівля знаходиться у власності ТОВ Центрелеватормлинбуд. Один з бенефіціарів компанії - Тимур Міндіч, бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

За даними Схем, в 2004 році Київ оголосив конкурс для інвесторів будівлі, щоб її реставрувати. У конкурсі перемогло ПАТ Укрнафта, яке передало свої права на будівлю Центрелеватормлинбуду, якого раніше не допустили до конкурсу. На сьогодні реставрацію будівлі ще не провели. Будинок зараз у незадовільному стані.

Будинок на Тараса Шевченка, 34/11, побудували в 1874-1875 роках у стилі еклектики і неоготики. Біля садиби є двоповерховий дворовий флігель. Майже 40 років тут жила родина підприємців і меценатів Терещенків.