Міністерство економіки оновило класифікатор професій, згідно з яким запроваджено професію спеціаліста з управління безпілотними повітряними суднами, розробника систем захисту інформації, адміністратора мереж і систем, аналітика загроз безпеці тощо, інформує УНН.

Згідно з оновленим класифікатором, окрім вище зазначених, до класифікатора упроваджують такі позиції: аналітик безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, дізнавач (сфера кібербезпеки та захисту інформації), експерт-криміналіст у сфері кібербезпеки, спеціаліст з криптологічного захисту, слідчий кіберзлочинів, спеціаліст із тестування систем.

Щодо медичних професій, то до класифікатора впроваджені: цитоморфолог, лікар-хірург-дерматолог, лікар-гематолог-дитячий онколог, лікар-стоматолог-пародонтолог, лікар ветеринарної медицини з громадського здоров'я, терапевт мови та мовлення.

Внесено також низку змін до професій зі сфери освіти. Так, у класифікаторі з'явилися позиції: концертмейстер мистецтвознавчого ліцею, консультант центру професійного розвитку, інструктор-методист з інформаційної безпеки та кібербезпеки, асистент вчителя.

До класифікатора професій також вносять такі назви професій, як спеціаліст із питань молоді, старший оперуповноважений з особливих доручень, капелан, священнослужитель, поліграфолог, дистанційний командир безпілотного повітряного судна, дистанційний пілот-випробувач безпілотника, начальник стрільбища, оператор служби "102", член Національної ради.

Серед нових професій: керівники релігійних організацій, керівники релігійних громад, голова об'єднання (предстоятель, патріарх, верховний архієпископ, митрополит, головний рабин, верховний муфтій, старший єпископ тощо).

Також замінили позицію "провізор" на "фармацевт", а "фармацевт" - на "фармацевтичний помічник".

Поделиться в соц. сетях: