Дослідники з США, Великої Британії і Данії проаналізували склад морських осадових порід з Південної Африки, які відносяться до періоду палеопротерозой - від 2,5 млрд до 1,6 мільярда років тому.

Результати нового дослідження міжнародної групи вчених говорять, що кисень з'явився в атмосфері Землі 2,22 мільярда років тому, тобто на 200 мільйонів років пізніше, ніж передбачалося раніше. Про це повідомляє журнал Nature.

За ізотопними сигнатурами сірки, заліза і вуглецю вчені відновили детальну картину зміни окислювально-відновного середовища в океані під час палеопротерозою.

Первісне збагачення киснем, до значень близько десяти-п'яти від того, який фіксується в атмосфері зараз, пройшло близько двох з половиною мільярдів років. Але весь цей час кисневий рівень падав і підвищувався, а 2,22 мільярда років тому став постійною частиною атмосфери Землі.

Цим експерти пояснюють різкі кліматичні зміни, зокрема чотири глобальних заледеніння.

"Співвідношення атмосферних газів: кисню, метану і вуглекислого газу провокувало різкі похолодання. Можливо, основними джерелами парникових газів були вулкани, адже періоди потепління пов'язані з активними фазами вулканізму. При затиханні вулканів знову наставало заледеніння", - ідеться в дослідженні.

Друге підвищення вмісту кисню в атмосфері Землі сталося під час переходу протерозою в кембрійський період і створило умови для розвитку складних форм живих організмів.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...