Ґрунт, у якому вдалося проростити зелень, привезли на нашу планету учасники місій Аполлон.

Дослідники з Університету Флориди, США, змогли виростити рослини на ґрунті, який доставили з Місяця. Про це у п'ятницю, 13 травня, повідомляє Associated Press.

Повідомляється, що насіння посадили в грунт, який багато років тому доставили на Землю Ніл Армстронг, Базз Олдрін та інші астронавти, і те проросло.

Вчені висадили кресс-салат.

"Хоча через збіднення грунту рослини росли повільно і виросли в результаті дрібнорослими", - уточнюється в публікації.

Складність нового експерименту полягала в тому, що у вчених було всього 12 грамів реголіту, тобто всього кілька чайних ложок місячного грунту.

Відомо, що ґрунт був зібраний під час місій "Аполлон-11", 12 та 17. Протягом останніх 11 років дослідники тричі зверталися до НАСА за можливістю попрацювати з місячним реголітом. Зрештою, цю можливість їм надали.

Вчені вважають, що експеримент слід продовжити, а для подальших випробувань варто використовувати ділянки молодших геологічних ділянок Місяця.

"Той факт, що щось виросло, означає, що у нас є справді хороша відправна точка, і тепер питання в тому, як ми це оптимізуємо та покращимо", - заявила науковий співробітник НАСА з космічної біології Шарміла Бхаттачарья.

Поделиться в соц. сетях: