Набір антитіл і їхня концентрація в кожної людини змінюються унікальним чином під час хвороби чи після вакцинації.

 
Дослідники з Утрехтського університету в Нідерландах показали, що імунна система кожної людини є унікальною, тому інфекція переноситься по-різному і дія вакцини також відрізняється. Про це йдеться в статті, яку було опубліковано в журналі Cell Systems.
 
Команда вчених на чолі із професором Альбертом Геком за допомогою методів біомолекулярної мас-спектрометрії виміряли профілі антитіл приблизно в ста осіб, зокрема пацієнтів з коронавірусною інфекцією та осіб, які отримали різні вакцини проти COVID-19.
 
Результати показали, що набір антитіл і їхня концентрація в кожної людини змінюються унікальним чином під час хвороби чи після вакцинації.
 
Навіть у двох осіб, які отримали одночасно одну і ту ж дозу вакцини, формується різний профіль антитіл.
 
"Імунна система у всіх різна. Наші тести на антитіла показали, що всі по-різному реагують на вакцинацію. Організм деяких людей створює дуже ефективну імунну відповідь, тоді як іншим це не вдається", - підкреслили фахівці.
 
Також вони з'ясували, що в більшості людей, хворих чи здорових, у кожен конкретний момент часу в крові є від кількох десятків до кількох сотень різних антитіл у високих концентраціях, а їхній профіль у кожної людини є абсолютно унікальним.
 
Відзначається, що низькі рівні антитіл після вакцинації говорять не про те, що вакцина є неефективною, а про те, що імунна система в цієї людини реагує на вакцину гірше, ніж в інших.
 
З тієї ж причини в деяких людей рівень антитіл може значно знижуватися з часом, і такі люди швидко стають знову сприйнятливими до вірусу.
 
Дослідники встановили, що в однієї людини зі ста після вакцинації антитіла не виробляються взагалі. Для вирішення цієї проблеми автори дослідження пропонують якнайшвидше ввести процедуру масового тестування на антитіла.

Поделиться в соц. сетях: