Туреччина веде розробку власної гібридної ракети, яка буде задіяна в місії на Місяць. Про це повідомив у неділю в інтерв’ю агентству Anadolu міністр промисловості і технологій Туреччини Мустафа Варанк, пише УНН.

“Ми досягнемо Місяця за допомогою запуску унікальної національної гібридної ракети. Сьогодні ми відвідуємо об’єкти компанії Delta V, яка займається розробкою унікальних технологій гібридних двигунів, що є важливою складовою місії на Місяць. Компанія була заснована в 2016 році і працює над космічними розробками з 2017 року. В рамках місії на Місяць ми очікуємо головним чином розробок двигунів, які дозволять нам здійснити запуски у космос”, — підкреслив міністр.

На початку лютого президент Туреччини Тайіп Ердоган представив громадськості плани щодо розвитку національної космічної програми, вона передбачає відправку в 2023 році ракети, яка повинна буде досягти поверхні Місяця. За словами турецького лідера, жорстка посадка на Місяці повинна бути здійснена до 100-річчя республіки, яке буде відзначатися в кінці 2023 року.

В кінці травня 2018 року азербайджанське агентство Trend з посиланням на джерело в турецькому кабміні повідомило, що Туреччина після 2023 року планує запустити власну програму підготовки астронавтів. На реалізацію цього проекту Анкара має намір витратити близько 6 млрд доларів. Законодавча база для цього була підготовлена ще восени 2016 року. Це один з найбільш великих і амбітних проектів в сучасній історії Туреччини.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...