Звуки пересування марсохода були записані 7 березня, коли він проїхав 27 метрів по дну кратера.

NASA опублікувало перші звуки пересування Perseverance по поверхні Марса. Про це повідомляє Space.com у четвер, 18 березня.

Зокрема, мікрофон входу, спуску і посадки (EDL) апарату записав понад 16 хвилин звуку під час поїздки 7 березня на відстань 27,3 метра на дні кратера Єзерово шириною 45 км на Марсі.

"Багато людей, коли бачать зображення, не розуміють, що колеса металеві. Але коли ви рухаєтеся на цих колесах по камінню, це дійсно дуже шумно", - пояснила Ванді Верма, старший інженер і водій марсохода Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії.

Також мікрофон вловив марсіанський вітер і різні дзижчання марсохода. У Perseverance є і другий мікрофон, який є частиною інструменту SuperCam марсохода. Він уже добре себе зарекомендував, записуючи свист вітру і клацання, які створив лазер апарату.

Ніколи раніше робот не фіксував звук з поверхні Червоної планети. Аудіофайли потрібні NASA для оцінки працездатності всіх систем марсохода, щоб переконатися, що під час доставки і посадки нічого не пошкодилося. Також записи можуть розкрити важливі характеристики порід на Марсі, в тому числі їхню твердість і наявність на них покриття.

Тепер команда місії готується до польоту Ingenuity, маленького вертольота, який прибув на Марс в Perseverance. Марсохід буде спостерігати за випробувальними польотами Ingenuity за допомогою своєї камери Mastcam-Z. Після завершення польотів вертольота, Perseverance розпочне свою наукову роботу і збір проб.

 

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...