Орбітальна обсерваторія TESS виявила в околицях сусідньої зірки GJ 367 вкрай невелику і при цьому дуже щільну екзопланету розміром з Марс, чиї надра майже повністю складаються із заліза.

Про це повідомляє Масачусетський технологічний інститут (MIT), інформує УНН.

"Ми виявили екзопланету розміром з Марс, яка при цьому схожа за складом і виглядом на Меркурій. Вона належить до найменших екзомірів, відкритих за весь час спостережень. Ми припускаємо, що вона здійснює один оборот навколо зірки всього за вісім неповних годин", - заявив провідний науковий співробітник MIT Роланд Вандерспек.

Вандерспек та його колеги зробили відкриття під час спостережень за червоним карликом GJ 367, які проводили за допомогою орбітального телескопа TESS. Це світило належить до однієї з найближчих до Сонця зірок, розташованих у сузір'ї Паруса. За поточними оцінками вчених, червоний карлик GJ 367 віддалений від нас лише на 30 світлових років.

Як виявили астрономи, яскравість цього світила періодично знижувалась внаслідок того, що його світло загороджувала невелика планета, що робила оберт навколо зірки менше ніж за вісім годин. Подальший аналіз даних із TESS, а також із наземного спектрографа HARPS, допоміг планетологам визначити точну масу цього екзоміру, а також визначити його розміри та склад.

Як виявилося, планета GJ 367b мала вкрай невелику масу і розміри - вона приблизно вдвічі легша за Землю і при цьому порівняна з Марсом по радіусу. При цьому вона виявилася надзвичайно щільною – за цим параметром вона порівняна або навіть перевершує Меркурій. Це говорить про те, що її світ майже повністю, на 86% або більше, складається із заліза або його металу з нікелем та іншими металами.

За оцінками дослідників, типові температури на поверхні GJ 367b перевищують 1,5 тис. градусів Цельсія, що говорить про відсутність життя на планеті. При цьому астрономи не виключають, що в цій зірковій системі присутні й інші кам'янисті планети, що мають атмосферу і великі запаси рідкої води. Найближчим часом вчені розпочнуть їх пошуки.

Орбітальний телескоп TESS, призначений для спостережень за екзопланетами, було виведено у космос у квітні 2018 року. Він став своєрідною заміною для його попередника, обсерваторії "Кеплер", запущеної в 2009 році, що відкрила понад чотири тисячі екзопланет за 8 років роботи.

Поделиться в соц. сетях: