Житель Миколаєва влаштувався охороняти судно від піратів, проте замість цього сам його захопив і вимагав півмільйона доларів викупу.

Перший український пірат двічі захоплював судна, проте затримати в нейтральних водах його було не можна. Подробиці справи в середу, 21 липня, повідомили в прес-центрі СБУ.

Відзначається, що першим в історії України морським піратом виявився житель Миколаєва. Чоловік влаштувався в міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Однак замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам його захопив і вимагав $500 тис. Переговори з менеджерами компанії судновласника тривали чотири дні, після чого пірата вдалося умовити здати зброю і розблокувати човен за $6 тис.

Однак коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові переговори. Цього разу пірат вимагав $100 тис., а інакше - погрожував викинути всю зброю за борт.

Компанія виплачувати викуп відмовилася. Після того, як чоловік викинув частину зброї у воду, його зупинили силою.

В СБУ відзначили, що оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було залучити до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).

"Пірата вдалося затримати вже в Україні. Під час спецоперації співробітників СБУ зловмисника викрили в Миколаєві. З часу приїзду на батьківщину він кілька разів змінював паспорти і місця проживання. Зараз йому оголошено підозру за ч. 1 ст. 446 КК України, тобто в піратстві, а саме - застосування насильства, грабежах або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна", - відзначили в спецслужбі.

Вирішується питання про обрання чоловіку запобіжного заходу.

 

 

Поделиться в соц. сетях: