Через запровадження в Австрії локдауну з 22 листопада поїздки до країни з туристичною метою є неможливими. Про це УНН повідомляє з посиланням на посольство України в Республіці Австрія.

“Починаючи з 22 листопада 2021 року на території Австрії діє загальнодержавний карантин для усіх категорій громадян (вакциновані/невакциновані). Через закриття готелів, хостелів, торгових центрів, кафе та ресторанів поїздки до Австрії з туристичною метою є неможливими”, — йдеться в повідомленні.

В посольстві зазначили, що українці зможуть в’їхати до Австрії, якщо матимуть поважні причини (відвідування родичів, лікування, сімейні обставини, службові поїздки, весілля, похорон тощо).

Для таких осіб в’їзд без реєстрації та без карантину буде можливим з сертифікатом про повну вакцинацію однією з вакцин визначених в країні, якщо остання вакцинація, необхідна для повної імунізації, була зроблена більше ніж за 14 днів до в’їзду.

Сертифікат про вакцинацію вважається дійсним тільки 9 місяців після останньої дози вакцинації.

Також можна в’їхати без карантину з підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами.

Наголошується, що медична довідка про наявність нейтралізуючих антитіл більше не вважається доказом перенесеної хвороби.

“Сертифікати вакцинації/одужання у додатку „Дія“, паперові сертифікати з порталу „Дія“ з QR-кодом та паперові свідоцтва від сімейного лікаря (т.зв. жовтий сертифікат) визнаються австрійською стороною, однак, вони мають бути оформлені виключно на англійській або німецькій мові із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини”, — зазначається в повідомленні.

Особи, які мають поважні причини для поїздки в Австрію, можуть також в’їхати до країни з негативним тестом на COVID-19 (ПЛР- тест, не старший ніж 72 год.) Водночас за таких умов вони повинні будуть пройти обов’язковий 10-денний карантин після в’їзду.

“Вимоги до ПЛР тестів: зроблені в медичних лабораторіях України, які мають відповідні ліцензії, сертифікати та дозвільні документи від МОЗ України та оформлені виключно англійською або німецькою мовами”, — йдеться в повідомленні.

Також необхідно зробити онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance — PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в’їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/.

Після в’їзду необхідно неодмінно піти на 10-тиденний карантин, який може бути припинений при пред’явленні негативного результату тесту, але не раніше ніж на 5 день після в’їзду.

“Підлітки віком від 12 до 18 років, які в’їжджають разом з вакцинованими дорослими, потребують тест, але в цьому випадку вони не підлягають карантину. До неповнолітніх, які подорожують самостійно, застосовуються звичайні правила в’їзду”, — інформує посольство.

Канцлер Австрії Александр Шалленберг повідомляв, що Австрія стане першою країною Західної Європи, яка відновлює локдаун для боротьби з новою хвилею коронавірусу. Також з лютого країна вимагатиме вакцинації від всього населення.

Австрія спочатку ввела національний локдаун лише для невакцинованих, він розпочався в понеділок. Але оскільки кількість випадків зараження вірусом продовжувала стрімко зростати, уряд заявив, що у нього немає іншого вибору, окрім як поширити локдаун на всіх.

Тотальна ізоляція триватиме 10 днів, потім уряд оцінить наслідки, і, якщо кількість випадків зараження не знизиться достатньо, його можна продовжити максимум до 20 днів.

 

Поделиться в соц. сетях: