В Україні пацієнти можуть безоплатно отримати лікування та медичну допомогу у приватних медзакладах.

За ці послуги заплатить Національна служба здоров’я (НСЗУ). Проте, це буде можливо лише за умови, якщо приватна клініка має договір з НСЗУ.

Про це повідомляється на прес-брифінгу НСЗУ, який транслювався на Facebook.

Як стало відомо, наразі в Україні вже 271 приватний медзаклад і понад 500 лікарів, які оформили ФОП, мають договори з НСЗУ. Первинну медичну допомогу за цим договором надають 228 приватних закладів та 528 лікарів-ФОП.

"Найбільше приватних надавачів на первинці в Одеській області - 74, у Дніпропетровській - 73 та у Львівській - 61. Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила приватним закладам понад 450 млн грн за первинну медичну допомогу, які пацієнти отримали безоплатно", - повідомляє прес-служба.

Як отримати безоплатну медичну послугу у приватному закладі на спеціалізованому рівні:

  • Пацієнт має отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні.
  • Після цього, вже маючи електронне направлення, пацієнт може обрати приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу та має договір з НСЗУ за цим пакетом.

Дізнатися, які приватні медичні заклади уклали договори на безоплатне надання послуг для пацієнтів у тому чи іншому регіоні України, можна на офіційному сайті НСЗУ.

Найпопулярніші напрями, за якими приватні заклади уклали договір з НСЗУ:  

  • 57 закладів уклали договір на надання медичної допомоги для дітей та дорослих в амбулаторних умовах;
  • 55 медзакладів надають безоплатні послуги з раннього виявлення онкозахворювань;
  • 51 приватна клініка та 14 лікарів, які оформили ФОП, уклали з НСЗУ контракти на вакцинацію населення протиCOVID-19;
  •  Ще 14 приватних медичних установ можуть безоплатно робити українцям хірургічні операції. 


Окрім цього, приватні клініки оформлюють договори на медичний супровід та лікування пацієнтів, які хворі на туберкульоз. Також медичні установи можуть надавати послуги з ведення вагітності в амбулаторних умовах, допомагати пацієнтам з онкологічними захворюваннями та тим людям, у яких стався інфаркт або інсульт.

Також у НСЗУ нагадали про те, що доступність медичної допомоги для українців забезпечується завдяки тому, що приватні аптеки стали партнерами держави в урядовій програмі реімбурсації лікарських засобів "Доступні ліки".

Поделиться в соц. сетях: