Від способу життя людини залежить наявність і кількість шкідливих бактерій в кишечнику, що зі свого боку позначається на якості і тривалості життя, вважають вчені.

Фахівці з Університету Турку, Фінляндія, заявляють, що передбачити ризик смерті людини можна більше ніж за десять років з аналізу складу мікрофлори кишечника. Про це пише NewAtlas.

Свої висновки дослідники засновують на аналізі зразків калу, відібраних ще у 2002 році і 15-річному спостереженні за тими, у кого були взяті аналізи.

"Чіткий зв'язок був виявлений ​​між мікробами з сімейства ентеробактерій і підвищеним ризиком смерті від гастроентерологічних і респіраторних причин", - заявляють експерти.

Зазначається, що вчені вже не в перший раз відзначають кореляцію підвищеної кількості ентеробактерій з раком кишечника і запальним захворюванням кишечника. Однак, все ще не встановлено, чи є цей зв'язок причинно-наслідковим.

"Дані, використані в цьому дослідженні, вперше роблять можливим вивчення довгострокового впливу на здоров'я мікробіоти кишечника людини на рівні населення", - сказав Теему Нііранен, один з авторів дослідження.

Експерти відзначають, що для остаточного встановлення зв'язку між тривалістю життя людини і бактеріями в кишечнику, необхідно провести додаткові дослідження. Проте, як підкреслюють вони, це перше дослідження, яке вказує на зв'язок складу мікробіоти з тривалістю життя.

Поделиться в соц. сетях: