В Україні зафіксовано вже 3,85 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 22 січня, - понад 15 тисяч. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані МОЗ України.

“За добу 22 січня в Україні зафіксовано 15 444 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19”, — йдеться у повідомленні.

Також за минулу добу:

госпіталізовано — 2 774 осіб;
летальних випадків — 86;
одужало — 2 030 осіб.

За весь час пандемії в Україні:

захворіло — 3 857 455 осіб;
одужало — 3 582 908 осіб;
летальних випадків — 99 215;
проведено ПЛР-тестувань — 17 497 199.

Із захворілих за минулу добу: дітей — 2 298, медпрацівників — 264.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Львівській (2170), Івано-Франківській (1704), областях, Сумській (1469), Харківській (1193) та Хмельницькій (958) областях.

Згідно з даними Worldometer, ресурсу, що відслідковує ситуацію з коронавірусом у світі, Україна на 17-у місці за поширенням і на 16-у — за кількістю смертей від COVID-19.

Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами — зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на “колір” регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень — за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень — встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень — передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого “локдауну”.

13 вересня уряд встановив нові карантинні правила. Вони набули чинності за тиждень — 20 вересня. Основна особливість нових правил — на вакцинованих людей з COVID-сертифікатом пропонується не поширювати певні обмеження зокрема “червоної” зони. Сертифікати є двох видів — “жовті” та “зелені”.

20 вересня уряд продовжив дію карантину до нового року. Україна перейшла у “жовту” зону карантину з 23 вересня. Згодом у “червону” зону перейшли 18 областей та Київ.

З 6 грудня набули чинності нові карантинні правила, які передбачають посилення обмежень у “жовтих” зонах. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності в 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення, негативного тесту або сертифікату про одужання.

З 30 грудня всі області — у “жовтій” зоні.

20 січня Міністерство охорони здоровʼя констатувало новий спалах і вже направило державній комісії з надзвичайних ситуацій подання щодо запровадження “червоної” зони в Івано-Франківській області.

 

Поделиться в соц. сетях: