Третє щеплення від коронавірусу значно підвищує захист і довше зберігатиметься. Щеплюватимемося, як при грипі, пояснив Шахін.

Повторну вакцинацію від коронавірусу, ймовірно, доведеться проходити щороку. Про це заявив генеральний директор та співзасновник німецької компанії BioNTech Угур Шахін, пише Bild am Sonntag.

"Важливим є той факт, що третє щеплення значно підвищує захист. Відповідно ми очікуємо, що воно довше зберігатиметься, ніж після двох доз вакцини, і що подальші бустерні щеплення, можливо, знадобляться лише раз на рік, як при грипі", - сказав він.

За його словами, захисний ефект від COVID-щеплення починає знижуватись через чотири місяці після введення препарату. Проте все ж таки вакцина захищає від важкого перебігу хвороби.

"Якщо щеплені хворіють на коронавірус, то в більшості випадків легкою або помірною мірою. Нещодавно опубліковані дані нашого дослідження показують, що захист тримається на дуже високому рівні протягом дев'яти місяців, тому у вакцинованих захворювання рідко протікає у важкій формі, і їх рідко госпіталізують", - розповів Шахін.

Тим часом в Австрії з лютого 2022 року запроваджують обов'язкову COVID-вакцинацію.

Додамо, у Канаді дозволили щепити від коронавірусу дітей від п'яти років. Переваги COVID-вакцини Pfizer для дітей 5-11 років переважають ризики, вирішили у канадському Департаменті охорони здоров'я.

Поделиться в соц. сетях: