В Україні дозволили другу бустерну дозу вакцини від COVID-19 для всіх охочих, оновили схеми вакцинації, дозволили робити перший бустер раніше, ніж було до цього, а також вакцинацію дітей від 5 років, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, пише УНН.

"Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+", – зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Друга бустерна доза, як зазначається, дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Окрім того, затверджено нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питань імунізації.

"Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин", - повідомили у МОЗ.

Також зменшено мінімальні терміни між первинним курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін становив щонайменше 6 місяців.

Остання важлива зміна, як зазначили у МОЗ, – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

"Важливо, Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні", - додали у МОЗ.

У МОЗ зазначили, що за минулий тиждень виявлено майже 37 нових підтверджених випадків COVID-19. Померло 90 інфікованих, до медзакладів госпіталізовано 6273 пацієнти.

Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання, наголосив головний санлікар України.

Поделиться в соц. сетях: