Глава ВООЗ заявив, що плато із захворюваності і смертності на коронавірус перебуває на неприйнятно високому рівні.
 

Захворюваність і смертність від коронавірусу у світі вийшли на плато на "неприйнятно високому рівні". Про це заявив на брифінгу в понеділок, 10 травня, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус.
 
За його даними, за минулий тиждень захворіли понад 5,4 млн осіб і майже 90 тис. людей померли.
 
"На глобальному рівні ми зараз бачимо вихід на плато за кількістю випадків захворювання на COVID-19 і кількістю смертей, - зазначив він. - Однак це неприйнятно високе плато: на минулому тижні надійшли повідомлення про більш ніж 5,4 млн випадків захворювання і майже 90 тис. померлих".
 
Гебреєсус заявив, що зниження захворюваності і смертності спостерігається зараз у Європі та регіоні Північної і Південної Америки, які пандемія коронавірусу раніше зачепила особливо сильно. Одночасно зафіксовано швидке зростання числа тих, хто заразився і помер, у регіоні Південно-Східної Азії, до якого ВООЗ відносить також Індію. Крім того, "у кожному регіоні є країни з тенденцією до збільшення" захворюваності та смертності.
 
Глава ВООЗ також наголосив, що ослаблення санітарних заходів і "нерівна вакцинація" сприяють поширенню інфекції у світі. Він назвав відсутність рівного доступу до вакцин "одним з найбільших ризиків".
 
"На країни з високими і середніми доходами припадає 53% населення планети, проте вони отримали 83% вакцини", - нагадав гендиректор ВООЗ.
 
Гебреєсус закликав лідерів країн "використовувати всі інструменти, які є в їхньому розпорядженні, для зниження передачі COVID-19". Це відноситься у тому числі до держав, де на цей момент захворюваність і смертність знижуються.
 
За словами Гебреєсуса, зараз необхідно посилити можливості для запобігання поширенню інфекції, щоб підготуватися до поширення нових штамів, проти яких безсилі вакцини.
 
Раніше повідомлялося, що Україна є другою в Європі за смертністю від COVID. Також Україна серед країн світу посідає 11-те місце за кількістю нових заражень, серед країн Європи - четверте.

Поделиться в соц. сетях: