Вживання червоного м'яса може провокувати розвиток тромбозу. Такого висновку дійшли американські вчені, передає УНН з посиланням на науковий журнал Nature Microbiology.

Під час дослідження вчені зібрали дані трьох тисяч пацієнтів, які дотримувалися різних дієт. Частина досліджуваних регулярно їла червоне м’ясо, друга група використовувала цей продукт рідше, третя утримувалася зовсім. За підсумками експерименту були вивчені аналізи крові та мікрофлори піддослідних.

Вчені з’ясували, що при вживанні червоного м’яса в організмі людини утворюються побічна речовина — триметиламіноксид (ТМАО). ТМАО, як відомо, підвищує ризик інсульту та хвороб серця, нагадали вчені. А також збільшує ризик утворення тромбів та бляшок холестерину.

“Це відкриття допоможе нам розробити нові методи зниження ризику розвитку атеросклерозу і серцево-судинних захворювань, пов’язані з харчуванням”, — розповіли вчені.

При COVID-19 підвищується ризик збільшення в’язкості крові та закупорці судин, тому важливо звертати увагу на продукти харчування, а також регулярно вимірювати рівень холестерину.

Відмовитися краще від ковбас, копченостей та свинини. У цілому нині червоне м’ясо вважається продуктом, який слід вживати з обережністю.

МОЗ України рекомендує обмежити вживання червоного м’яса до 500 г на тиждень.

Всесвітня організація охорони здоров’я, тим часом повідомляє про дані, які встановлюють зв’язок між споживанням червоного м’яса та розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози та простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров’я рекомендують обмежити вживання м’ясної продукції та червоного м’яса, оскільки з ними пов’язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.

Червоне м’ясо — всі види м’яса (м’язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину та козлятину.

Поделиться в соц. сетях: