Держзамовлення у сфері освіти переглядається у бік професійно-технічної освіти. Про це в ексклюзивному інтерв'ю УНН повідомив голова комітету ВР з освіти та науки Сергій Бабак.

“Ми хочемо йти у бік професійної освіти. І уряд це чудово розуміє. У всіх є чітке розуміння, що нам потрібні робочі руки та професіонали своєї справи, які безпосередньо відбудовуватимуть країну. Це тисячі мостів, десятки тисяч будівель, нам будуть потрібні всі фахівці: сантехніки, електрики, будівельники, водії, архітектори... І це професійна освіта (...) Ми розуміємо, що останні роки та ж Східна Європа робочі руки „виймала“. Їх робочі руки від'їжджали і їм потрібна була компенсація. Так, у них зарплата більша і тому деякі українці працювали в Польщі, в інших країнах. Тут нічого поганого. Але нам потрібно реагувати на свої виклики та робити нашу систему більш конкурентоспроможною. Ми стимулюватимемо перекіс у бік професійної освіти. У всіх є розуміння, що нашу країну відбудовуватимуть не економісти, юристи, психологи, соціологи, журналісти, менеджери з продажів... Вибачте. Є спеціальності, яких нам знадобиться набагато більше, і у їх бік буде перекіс — наскільки сильний, поки не скажу, ще не бачив фінальної версії (проекту держзамовлення — ред.)”, — сказав нардеп.

Бабак також нагадав, що ВР вже зробила крок у бік прискорення процесу підготовки таких фахівців — у першому читанні був підтриманий законопроект, який прибирає компоненту шкільної освіти з навчання у профтехучилищах після 9 класу.

“Якщо ми прибираємо компонент середньої школи — то через рік-півтора він може піти у професію. А фахівці нам знадобляться відразу і у великій кількості. Тож зал підтримав. Ми зможемо швидше випускати людей на ринок праці, щоб ті ставали затребуваними фахівцями та заробляли гроші. Попит буде неймовірний”, — пояснив нардеп.

Поделиться в соц. сетях: