Проекти постанов за скасування прийняття законопроекту було подано переважно депутатами з фракції Європейська солідарність.

Верховна Рада відхилила всі 12 проектів постанов про скасування рішення парламенту від 23 вересня про прийняття проекту закону №5599 про олігархів. Про це стало відомо в ході пленарного засідання у вівторок, 19 жовтня.

Тепер законопроект може бути підписаний головою парламенту Русланом Стефанчуком і поданий на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Проекти постанов були подані переважно депутатами з фракції Європейська солідарність. Також один проект постанови подали нардепи від фракції Опозиційна платформа - За життя.

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада прийняла законопроект про олігархів, не чекаючи висновків Венеціанської комісії.

Сама процедура голосування викликала критику західних експертів. Опозиційні фракції заявили про грубе порушення Конституції, а фракція Європейська солідарність звернулася в правоохоронні органи.

Під час голосування були одночасно прийняті різні тлумачення статті №5, яка визначає орган державної влади, якому надаються повноваження присвоювати статус олігарха. Одна редакція передбачала передачу цих повноважень НАЗК, інша - АМКУ, третя - РНБО.

Поделиться в соц. сетях: