Реформа судової системи є ключовою для отримання інвестицій і членства в НАТО і ЄС, кажуть дипломати.

Україні необхідно провести судову реформу для отримання міжнародних інвестицій і членства в НАТО і ЄС. Таку думку в ефірі Свободи слова з Савіком Шустером висловили посол Великобританії Мелінда Сіммонс і тимчасовий повірений у справах США в Україні Крістіна Квін.

"Судова реформа - головна, найважливіша з усіх реформ, які необхідно провести для того, щоб Україна зміцніла, щоб Україна могла вести торгівлю з іншими країнами, щоб Україна реалізувала свої євроатлантичні наміри", - сказала Квін.

Вона запевнила, що США не ставлять умову, що в разі відмови від судової реформи Україна втратить міжнародну допомогу.

При цьому Квін додала, що Україні "доведеться стати кращою" для отримання інвестицій і "вступу в НАТО і ЄС".

"Ми не можемо змусити американські компанії інвестувати сюди, поки вони не будуть відчувати впевненість і комфорт судової системи. А коли Американська торговельна палата проводить опитування, бар'єром №1, який виникає в кожному з них, включаючи останнє, є вільне і незалежне судочинство, - сказала Квін.

У свою чергу, британський посол підтвердила, що якщо судову реформу реалізувати не вдасться, то це зупинить інвестиції.

"Я згодна з Крістіною, що це також стане проблемою для євроатлантичних прагнень України. Але для союзних країн все буде так, як було до цього. Ми будемо продовжувати шукати можливість заохочувати і допомагати, де можемо", - додала вона.

Поделиться в соц. сетях: