Побоювання Офісу Президента щодо державного перевороту, який начебто мав відбутися 1 грудня, виявилися марними. А от самі чиновники з Банкової, подейкують, затіяли “переворот” в Одесі. Принаймні, про це стверджують джерела УНН в ОП, і такі сценарії підтверджують політологи.

“Такий сценарій обговорюється давно. З цього приводу ходить різна інформація і чутки: щоб, мовляв, діючий секретар (Ігор Коваль — ред) став в. о. мера міста. Надовго, бо рішення про перевибори мера приймає Верховна рада. А тягнути із виборами, як відомо, можна довго”, — зазначив політолог Віталій Бала.

І це по суті єдиний шанс для представників “Слуги народу” в Одесі, яким на сьогодні є секретар міськради Ігор Коваль, зайняти крісло мера Труханова і встановити політичний контроль над мерією. Адже навіть у випадку позачергових виборів шанси у пропрезидентської партії вкрай малі і поступаються навіть ОПЗЖ, який за рейтингом нижче, ніж партія Труханова, але вище за “Слуг народу”. Поєднання обов’язків секретаря та в.о. мера випробувано вже на Харкові, коли після смерті Геннадія Кернеса в.о. мера став секретар міськради Ігор Терехов, який надалі (як кажуть, не без участі адмінресурсу і підтримки ОП) виграв позачергові вибори.

Однак, такий сценарій в Одесі малоймовірний, вважає політолог Володимир Цибулько.

“Бо Труханов і його партія у міськраді мають фактично контрольний пакет. А загалом — дивна ситуація. Адже партія Труханова („Довіряй Ділам“, — ред.) не є ворожою до „Слуги народу“. Навіщо слуги з ними конфліктують? Щоб здобути для себе певні преференції у місцевому самоврядуванні?”, — додає експерт.

Цибулько вважає безперспективними і кримінальні справи, відкриті проти мера Одеси Геннадія Труханова і його оточення, адже їх мотиви зрозумілі — політична боротьба і спроба усунути Труханова з крісла. Згадує політолог і конфлікт між Трухановим та одеським бізнесменом сирійського походження Аднаном Ківаном, який в Одесі один з найбільших забудовників.

“Усім відомий конфлікт між одеським бізнесменом Аднаном Ківаном та мером Одеси (детальніше про конфлікт — за посиланням). Так от Банкова у цьому конфлікті все більше грає на боці Ківана. Банкова, по суті, втягнулася в інтереси однієї із фінансово-промислових груп, і пробує використати державні інструменти задля перемоги одних і поразки інших”, — пояснив він.

Про те, що так звана “одеська справа” має не лише економічне підгрунтя, а й політичне підтверджують самі детективи НАБУ та прокурори САП, які оголошують підозри особам, які брали безпосередню участь у створенні та фінансуванні партії Геннадія Труханова “Довіряй ділам”.

“Найменування політичної партії „Селянська Україна“ було змінено на „Довіряй ділам“ на з’їзді партії, який проходив 7 жовтня 2017 року, копія звіту надана. Труханов Геннадій був обраний до складу члена партії. Щодо висунення Геннадія Труханова як кандидата на посаду Одеського міського голови політичною партією „Довіряй ділам“ повідомляється, що вказана особа дійсно висувалася кандидатом від політичної партії „Довіряй ділам“. І зазначений керівний склад партії, в тому числі фактично завжди входив до складу цього керівного... Таким чином, ваша честь, зазначена інформація свідчить, що політичний проект Галантерника Володимира Ілліча щодо формування в Одесі підконтрольної політичної сили відбувся. Не секрет, що „Довіряй ділам“ є найбільшою фракцією, як на цьому скликанні, так і на попередньому скликанні”, — заявив прокурор САП Мусіяка в одному з судових процесів в “одеській справі”.

Аднана Ківана вважають одним з бенефіціарів кримінального переслідування Геннадія Труханова. Спочатку Ківан пробував підкупити обласного прокурора за 1 млн доларів, аби той “запідозрив” мера у злочинах, а коли не вийшло — ставку поставив на НАБУ. Там у нього близькі стосунки з першим заступником директора бюро Гізо Углавою, який керує слідством антикорупціонерів, через давнього товариша Міхаїла Саакашвілі.

Сам Ківан у своїх інтерв’ю часто міркує над тим, якою була б Одеса, якби мером був він, а не Труханов. До того ж, фігурантом так званої “одеської справи” НАБУ є будівельна компанія “Будова” — прямий конкурент будівельної компанії Kadorr Ківана, що вигідно останньому.

Поделиться в соц. сетях: