Українські захисники з заводу "Азовсталь" "отримали сигнал" від військового керівництва держави, що "мають повне право вийти і зберегти своє життя".

Про це сказав Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю з нагоди третьої річниці інаугурації і зазначив, що найближчим часом завершиться вивезення всіх, пише УНН.

За словами Глави держави, на сьогодні з території заводу було вивезено всіх цивільних осіб, медиків та поранених.

Крім того, він зазначив, що "найближчим часом, навіть не днями, завершиться вивезення всіх. Подивимось".

Президент повідомив, що існувала домовленність про те, що питанням розблокування людей з заводу будуть займатись посередники, західні партнери.

"Я домовлявся з Туреччиною, Швейцарією, з Ізраїлем, спочатку – з Францією через стосунки лідерів з російською федерацією, коли ми бачили, що військовим шляхом розблокувати неможливо", - сказав він.

"Хоча, чесно скажу, я десятки, сотні разів детально проговорював з лідерами інших держав надати відповідну зброю нашим військовим, щоб військвим шляхом ми дійшли до Маріуполя заради того, щоб розблокувати цих людей. І люди, які готові були йти, вони також були на 90% впевнені, шо можуть не повернутись. Абсолютно велика кількість героїчних людей, які хотіли допомогти", - повідомив Зеленський.

"Але є те, що є. На сьогодні хлопці від військових отримали сигнал, що вони мають повне право вийти і зберегти своє життя", - додав він.

Міністерство оборони Великої Британії повідомляло, що із заводу "Азовсталь" у Маріуполі вийшло близько 1700 українських військових.

Увечері 19 травня заступник командира полку "Азов" Святослав "Калина" Паламар записав відеозвернення з "Азовсталі". Він сказав, що на заводі триває спецоперація.

20 травня міністр оборони росії сергій шойгу заявив, що 1908 захисників Маріуполя вийшли із заводу "Азовсталь". У російському відомстві стверджують, що вони "здалися в полон".

Поделиться в соц. сетях: