Політики обговорили можливість організації чергового саміту у нормандському форматі, відзначили в ОП.
 


Президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Міністерства закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. Про це повідомляє прес-служба українського лідера в понеділок, 17 січня.
 
Відзначається, що на початку зустрічі Зеленський наголосив на важливості візиту глави німецької дипломатії в Україну, зокрема, на тлі напруженої ситуації навколо кордонів країни. У цьому зв'язку він висловив подяку уряду Німеччини за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.
 
"Була предметно обговорена ситуація з безпекою навколо України, хід мирного процесу, і було відзначено, що подальшій ескалації агресії можуть запобігти обмежувальні заходи, серед іншого – превентивні санкції. Відзначивши єдність підходів до процесу мирного врегулювання, зокрема із приводу кластерного підходу до виконання Мінських домовленостей, сторони висловили надію на вихід незабаром на організацію чергового саміту у нормандському форматі", – йдеться в повідомленні Офісу президента.
 
Також наголошується, що значну увагу під час зустрічі було приділено питанням зміцнення енергетичної безпеки України.
 
"Президент наголосив, що Північний потік-2 є геополітичним проектом і зброєю, спрямованою як проти нашої держави, так і проти всієї Європи. Було спільно констатовано, що використання проекту як зброї призведе до жорстких заходів реагування", – наголошують в Офісі президента.
 
Також співрозмовники відзначили спільність підходів України і ФРН до розвитку взаємодії у сфері енергетики, зокрема з питань "зеленої" трансформації та відновлюваних джерел енергії. Зокрема було наголошено, що практичній реалізації спільних пріоритетів сприятиме відкриття Німеччиною у Києві офісу для реалізації українсько-німецьких проектів у водневій енергетиці.
 
Також було наголошено на необхідності спільного здійснення конкретних кроків з метою зміцнення енергетичної безпеки України, серед іншого - гарантування довгострокового транзиту газу через територію нашої держави. Окрему увагу було приділено обговоренню європейської і євроатлантичної інтеграції України. Відзначено важливість закріплення європейської перспективи нашої держави і висловлено надію на відповідну підтримку з боку ФРН", – повідомляють в ОП.

Поделиться в соц. сетях: