Україна вдячна Польщі за готовність надати бойові літаки. Питання - у логістиці. По суті, технічне питання, наголосив президент.

Президент Володимир Зеленський закликав якнайшвидше вирішити питання з передачею Україні винищувачів МіГ-29 із Польщі. Про це він сказав під час відеозвернення у середу, 9 березня.

 

"Ми вдячні Польщі за альтернативу - за готовність надати Україні бойові літаки. Питання - у логістиці. По суті, технічне питання. Його треба вирішувати! Негайно", - заявив він.

За словами Зеленського, офіційне рішення Польщі передати літаки на відповідну базу американську базу є, а домовленості американської сторони з Польщею - досягнуто.

"Але при цьому чуємо, що пропозиція Польщі начебто необґрунтована. І це кажуть у Вашингтоні. То коли буде рішення?", - запитав Зеленський.

"Слухайте: у нас війна! Адже це не пінг-понг! Це про людські життя! Ми ще раз просимо - вирішуйте це швидше, відправте нам літаки", - резюмував президент України.

Напередодні МЗС Польщі оголосило про готовність розмістити свої літаки МіГ-29 на авіабазі Рамштайн у Німеччині та передати у розпорядження США. Відомство закликало інших членів НАТО, які мають такі літаки, зробити те саме.

При цьому Варшава попросила Вашингтон надати літаки, що були у використанні, з відповідними експлуатаційними можливостями. Поляки готові негайно розглянути умови угоди.

Натомість представник Пентагону заявив, що в США не вважають пропозицію Польщі обґрунтованою. Також перспектива перельоту бойової авіації з території НАТО до зони бойових дій викликала "серйозне занепокоєння".

Поделиться в соц. сетях: