Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про скасування наказу щодо взяття на військовий облік жінок.

Як повідомили в Офісі президента, глава держави доручив міністру оборони скоротити перелік спеціальностей та професій, які підлягають військовому обліку.

Зеленський вважає, що суспільний резонанс довкола військового обліку для жінок був викликаний невдалою реалізацією норм Конституції та законодавства. Зокрема, відсутністю чітко визначеної процедури постановки жінок на військовий облік.

"Ураховуючи високу суспільну увагу до порушеної в петиції проблематики та зважаючи, що її врегулювання законодавством України покладено на оборонне відомство, я звернувся до міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням невідкладно й комплексно опрацювати порушене в петиції питання", - зазначив Зеленський.

Особливу увагу президент вимагає приділити розв'язанню таких питань:

  • суттєве уточнення (скорочення) переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, згідно з яким жінки беруться на військовий облік, з огляду на реальні потреби оборони держави;
  • впровадження сучасних цифрових технологій у процедури постановки на військовий облік з метою уникнення обов’язкової особистої присутності жінок під час постановки на облік;
  • врегулювання питання порядку проходження медичного огляду під час постановки на військовий облік жінок.

Також Зеленський доручив розв'язати питання щодо застосування виважених підходів щодо адміністративної відповідальності за несвоєчасну постановку жінок на військовий облік, поки не буде завершено процес врегулювання відповідної процедури та визначення остаточного переліку професій та спеціальностей.

Поделиться в соц. сетях: