Причиною стали вимоги закону про внесення персональних даних викривачів у базу Єдиного порталу.

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон Про внесення змін до Закону України Про запобігання корупції щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів, який парламент прийняв на початку лютого. Про це в середу, 3 березня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що Зеленський повернув закон у Верховну Раду зі своїми пропозиціями.

В ОП пояснили, що законом вводиться функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, у яку буде вноситися після повідомлення викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, які мають статус викривачів, серед іншого їхні персональні дані й інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь.

"Вето застосовано через пропозиції вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено ніякого захисту прав викривачів. Ми повинні захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні діяння", - підкреслив Зеленський.

Відзначається, що цілі обробки даних про викривача законом не визначаються, не регулюються також питання обсягу даних, які будуть вноситися в Єдиний портал. Не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави і коло осіб, яким надаватиметься доступ до них.

Також підкреслюється, що такий підхід не відповідає Конституції України, згідно з якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім окремих, визначених законом випадків.

 

Поделиться в соц. сетях: