Документ, зокрема, запроваджує механізм призначення і звільнення членів Національної ради.

Президент Володимир Зеленський у п'ятницю, 16 липня, підписав закон №1556-IX Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, інформувала прес-служба глави держави.

Відповідний документ Верховна Рада підтримала 17 червня цього року.

"Документ запроваджує дієвий механізм призначення і звільнення членів Національної ради, оскільки попередня процедура не забезпечувала принцип незалежності діяльності державного регулятора", - йдеться в повідомленні.

Так, у законі прописується порядок подання кандидатур на посаду члена Нацради. Зокрема, для більш прозорого призначення президент може створити конкурсну комісію для проведення відбору кандидатів на посади членів ради за своєю квотою та призначити їх своїм указом.

Крім того, законом збільшено із двох до шести місяців термін, протягом якого парламент призначає членів ради за своєю квотою.

Також документ уточнює вимоги щодо терміну проживання в Україні, кваліфікації, володіння державною мовою членів Нацради. У зв'язку із цим розширено перелік обставин, які унеможливлюють призначення особи членом ради.

Нарешті, закон визначив питання забезпечення й організації роботи Нацради з телерадіомовлення, оплати праці її членів та дострокового припинення їхніх повноважень.

Закон набуває чинності із 17 липня.

Поделиться в соц. сетях: