Частина позичальників, відповідно до закону, має право скористатися умовами реструктуризації кредиту.
 

Президент Володимир Зеленський підписав низку законів щодо валютних кредитів. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента в середу, 21 квітня.
 
В ОП пояснили, що документ має на меті захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами, зокрема через збройну агресію проти України.
 
"Ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації згідно із законом, а саме: валютні зобов'язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, і офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту", - сказано в повідомленні.
 
При цьому раніше сплачена неустойка зараховується на погашення тіла і відсотків за кредитом; відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.
 
"Після реструктуризації кредит повинен бути погашений протягом 10 років, відсотки за такими реструктурованими кредитами сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті - український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково в будь-який момент", - додали в ОП.
 
Крім того, закон спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...