Лідери, зокрема, домовилися про проведення засідання Спільної міжурядової комісії з економічного співробітництва.

 

Президенти України й Азербайджану Володимир Зеленський та Ільхам Алієв на переговорах у п'ятницю, 14 січня, детально обговорили плани щодо співпраці у торговельно-економічній, паливно-енергетичній, військово-технічній та інших сферах. Про це повідомив український лідер у Telegram.

 

"Був радий вітати сьогодні у Києві хорошого друга - Президента Азербайджану Ільхама Алієва. Наші країни історично мали тісну та плідну співпрацю. <...> Сьогодні Україна та Азербайджан розпочали новий етап стратегічного та предметного партнерства", - написав Зеленський.

 

При цьому він відзначив підписання Спільної декларації, у якій зафіксовано готовність до реалізації конкретних проектів у сферах, що становлять обопільний інтерес; міжурядової Угоди про співпрацю у сфері безпеки харчових продуктів; меморандумів про взаєморозуміння з питань екстреної взаємодії у двосторонній торгівлі, про співпрацю в аграрній сфері, про розширення співробітництва в енергетичній сфері, про співпрацю у сфері земельних відносин та інших документів.

 

Також сторони домовилися збільшити обсяги двосторонньої торгівлі вдвічі через два наступні роки, про взаємну підтримку суверенітету та територіальної цілісності, забезпечення миру і стабільності в Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами, про активізацію співпраці у протидії гібридним загрозам, посилення співпраці у сфері оборонної промисловості.

 

"Ми з Ільхамом Алієвим домовилися про проведення засідання Спільної міжурядової комісії з економічної співпраці вже у першій половині 2022 року. У планах - проведення засідання Ради президентів України та Азербайджану", - додав глава Української держави.

Поделиться в соц. сетях: