Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні перелічив 100 слів, які набули особливого чи нового значення для українців за 100 днів повномасштабної війни, яку розпочала рф, передає УНН.

«У 2014 році росія прийшла до нас з одним новим словом «війна», 24 лютого росія додала до цього слова ще одне зробивши словосполучення «повномасштабна війна». Протягом ста днів ми знаходили, чи отримували, бачили чи хотіли стерти ще інші слова. Їх не багато, вони різні, але відображають, що ми пережили. Серед цих слів є і нові для нас, і ті які були забуті ще нашими батьками, але які довелося згадати нам. Добре відомі кожному на планеті і ті, які усім людям доводиться з жахом запам’ятовувати. Болючі слова і ті, які дають нам надію. Усі важливі, усі буде правильно згадати саме сьогодні. Сто днів – сто слів», - сказав Зеленський.

Президент наголосив, що передусім це два слова: «наші герої».

«Тобто передусім люди, які від ночі на 24 лютого й до сьогодні обороняють нашу державу. А далі – українські слова: «паляниця», «Збройні Сили», «Стугна», «Козак», «Зміїний» і... Звичайно, «Чорнобаївка» – це одне слово, яке звучало вже багато разів і в якому видно все і про наш спротив, і про наших ворогів. А ще – іноземні слова, які стали рідними для України: «Байрактар», «Гарпун», «Хаймарс», «Старлінк», «Жешув» і... Звичайно, «лендліз» – іще одне слово, всього лиш одне, але яке відображає 100 днів боротьби, сто днів дипломатії, сто днів підтримки», - сказав Зеленський.

Він назвав і слово, яке відображає дещо важливе в українському характері - «Джавеліни», які викликали страх у ворогів, бо вони не чекали, що їх не врятує броня.

«Щодня в нас зʼявлялися слова, які для кожного й кожної тепер значно більше, ніж просто слова. Важкі слова. «Гостомель», «Бородянка», «Охтирка», «Чернігів», «Харків», «Херсон», «Ізюм», «Мелітополь», «Маріуполь» і «Азовсталь». А разом з ними – «армія», «арта», «морпіхи», «прикордонники», «розвідка», «нацгвардійці», «поліція», «тероборона», «авіація», «наші героїчні льотчики»... А також слово «привид». Привид Києва. Який знищував ворогів і залишався живим», - розповів Президент.

Він зазначив, що «Боже» – це слово, це звертання звучало не раз.

«Були й слова, які наш ворог хотів стерти. «Волноваха» і «Салтівка», «Попасна» і «Сєвєродонецьк». Це слова, які ми обовʼязково напишемо знову. Але по-нашому. Так само, як «Буча». І як «Маріуполь». І ми напишемо їх обов'язково поруч зі словом «трибунал». Щоб інші слова – «фільтрація», «депортація», «катування», «розстріл», «килимове бомбардування», «ракетний удар» – обовʼязково отримали відповідь. Відповідь всього лише з одного слова – «справедливість». Справедливість, яка стане крапкою після тимчасових для нас слів «окупація», «Мордор», «орки». Звичайно, вони підуть із нашого лексикону. Ми точно виженемо їх із нашої землі», - сказав Зеленський.

Він розповів, що були слова, які давали надію - «Гуманітарні коридори» і дали змогу побороти ще одне страшне слово «блокада».

Зеленський зазначив, що ми уникаємо слова «біженці», а за допомогою іншого слова віримо, що в мільйонів людей є майбутнє.

«Воно буде вдома, в Україні. Це слово «переселенці». Багато що змінилося. Коли чуємо слово «Патрон», згадуємо найвідомішого сапера України. А коли чуємо «марафон», розуміємо, що це зовсім не про спорт. І, звичайно, у наш лексикон привнесли дуже багато смертельно небезпечних слів. Того, що жоден українець і жодна українка ніколи не хотіли бачити. І чим жодна нормальна людина не може пишатися. «Іскандери», «Калібри», «Солнцепеки», «фосфорні бомби» та інше», - сказав Зеленський.

Зеленський зауважив, що Україна не побачила їхнього хваленого танка «Армата».

«Думаю, вони побоялися нашого нового словосполучення «тракторні війська». І ще одне словосполучення варто згадати – «друга армія світу». Спочатку воно виглядало загрозливо. Потім небезпечно. Після Бучі викликало тільки відразу. А зараз – хіба що гірку усмішку… І цифри замість слів. Коли бачиш щоранку кількість загиблих. Кількість поранених. Кількість обстрілів. Кількість ракет. Коли поруч зі словом «діти» – щоранку нова цифра… Зʼявилися слова, які тепер дуже часті. Які звучать щоденно. Але ми маємо зробити так, щоб для наших дітей вони вже не означали того, що вони значать сьогодні для нас. Щоб вони могли їх сприймати лише як історію. Передусім це слово «руїни». Але також – «сирена», «повітряна тривога», «комендантська година», «блокпост», «колючий дріт». І слово «міни», - розповів Зеленський.

Зеленський наголосив, що слова «відбудова», «кандидатство» і «членство», «гарантії», «безпека», «повернення», «звільнення» - це слова нашого майбутнього.

«Це слова про те, що ми зробимо з тією нашою червоною калиною, з нашою славною Україною. Слова про те, куди прямує й завжди прямуватиме ворожий воєнний корабель. Про те, що робити з окупантами, коли хтось скаже: «Вова!» І, звичайно, наше вже народне – «Доброго вечора, ми з України! України, чия не вмерла ще слава і воля. України, якій ми кажемо: «Слава»! Слава Україні! Слава нації! І кожному відоме продовження – «Смерть ворогам!». Бо є три слова, задля яких протягом вже ста днів після восьми років ми боремось: «мир», «перемога», «Україна»», - сказав Зеленський.

Поделиться в соц. сетях: